bugün

bir metafor yahut üst akıldır. (bkz: 1984)
bizim şirket.
(bkz: büyük ağabey sizi gözetliyor)
(bkz: korku ütopyası)
(bkz: distopya)
Türk tv tarihinin en gereksiz yarışması.
Çok severek izlediğim ama bu aralar yapmacık olduğunu düşündüğüm program.
Askerlik gibi. kızlar güzel onun haricinde hiçbir şey yok.
Kuzenimin az önce "bik bahadır"ı açsana diyerek beni yardığı yarışma programı.
O sedanın konuşması ses tonu nasıl kıro öyle.
insanların çok rahat takıldığı bbg tarzı yarışma. O deilde şu gökçen çok fena ya yarışmayı izleme sebebim.
Mecazen devlettir, istihbarattır.

Big brother is watching you.

(bkz: george orwell)
insana giydiğinin yakışmasıdır.
Dur lan bu o değildi.
Bir yarışmaydı galiba.
1984 kitabında bir karakter desek yanlış olmaz. 1984ü eski bir çevirisini okuyunca bunun adını "büyük ağabey" diye çevirmişlerdi. Bir ara muhabbeti dönünce bu büyük ağabey i kullanınca herkes tip tip bakmıştı. Tanım: 1984 romanındaki adı sani cismi belli olmayan hatta varlığı bile şüpheli bütün sistemin ve devletin başındaki kişidir. Varlığı şüpheli olmasının nedeni kitapta anladığımız kadarıyla parti ne derse desin yanlış olma ihtimali yüksek.
format ve kurallar aynı olduğuna göre adıda aynı olacaktır. millet o isim hakkı için sahibine kim bilir kaç milyon dolar ödüyor.
(bkz: Geldi yine tipini siktiğimin)

Yeni bir şey üretme yok, bbg formatında bir program. Bunda görevler yarışmalar olacakmış farklı olarak.
Yakında star tvde başlayacak olan yarışma,

ulan format aynı
kurallar falan aynı
bari ismini aynı yapmayın bilader..
bu ne taklitçilik..
ingilizce kısaltması BB'nin, türkçe'de başbakan olarak özdeşleşmesinin tesadüf olmadığını düşündüğüm sıfat tamlaması.
(bkz: 1984)
eskiden big brother is watching you derlerdi.
Bu günlerde big broher is listening you gündemdir.
bop brother olarak değiştirilmesi gereken başlıktır.
(bkz: rte)
o da özgürlük, eşitlik diye gelmişti, akp gibi. o da demokrasi diyor, o da barış diyor, o da kardeşlik yoldaşlık diyor.
kimlerine göre amerika, kimilerine göre israil. kendi adıma bir tanecik abim. gerisi hikaye!*
modern warfare 2 oyununun solo bölümündeki iki kişilik görevidir. bu bölümü iki kişinin oynaması zorunludur. kara şahin helikopterle belirlenen noktaya düşman askerlerinin arasından geçip gitmektir amaç. görevde ki oyunculardan biri helikopter silahıyla yerdeki oyuncunun önünü düşmanlardan temizleyip arkadaşının belirlenen noktaya gitmesine yardım eder. ayrıca yine iki kişilik görev olan overwatck görevi ile birlikte en zevkli görevdir. veteranda oynanması tavsiye edilir.

alın bu da bahsi geçen görevin videosu. şahsen ben canlı olarak oynadım acayip zevkli bişe.

http://www.youtube.com/watch?v=88cS6381uHY
(bkz: bbg) nin orjinal versiyonu. ama bizim bbg gibi az değil uzun sürmüştür ve hala sürüyor.
günümüzde "google" ile özdeşleşendir.

(bkz: big brother is watching you) *
(bkz: paranoyak olmam takip edilmediğimi göstermez)
ing; aga.
dış memleketlerin birinde yayınlanan yarışma programı. yorganın altında seks yapabilme potansiyeline sahip yarışmacılar da vardır burada. *