her nesilin sırasıyla başına gelen sanal tertipcilik.
5. nesilin pekde umursamadıgı durumdur .
(evet seri eksi oy gelmeye başlar birazdan , abi pokunu yiyim yapma abi , ben ettim sen etme)
4. nesilin de başına gelmiş, 6. nesilin de başına gelecek olan derttir. uzunca bir süredir ezilmiş olan neslimiz biraz palazlanınca kendinden yenileri ezmekte sakınca görmemiştir. Halbuki biz yeni gelenleri ezmeyeceğiz demiştik. Aynı annesinden dayak yiyen çocuğun ben çocuğumu asla dövmeyeceğim deyip dövmesi gibi.
Bu değişmeyecek böyle geldi ve böyle gidecek..
(bkz: birinci nesil yazarların yalnızlığı)
(bkz: ikinci nesil yazarların sözlüğe alışamamaları)
(bkz: dördüncü nesil yazarların sözlüğü foruma çevirmeleri)
(bkz: üçüncü nesil yazarların unutulup atlanması)
(bkz: 5 nesil yazarların hor görülmesi) *
ezik insan psikolojisidir muhtemelen. Bir insanın sırf kendisinden sonra geldi diye başka bir insanın asabını bozmasını başka türlü kavrayamıyorum.

(bkz: akıl fikir)
beşinci nesil yazar alındığını farketmemi sağlamış, kıskanç ve ezik yazar tutumudur.
yanlış düşüncedir. kimse kimseyi hor göremez, ne olursa olsun. bu biraz duygu sömürüsü gibi geliyor.
bu da gelir geçer nesildaşlar yüreklerini ferah tutsun denilecek durumdur.
gelen tepkilere bakıldığı zaman rahatlıkla görülebileceği üzere beşinci nesilin esasında umrunda olmayan durumdur.

sözlükte çok ezildikleri* belli olan dördüncü nesil yazarları pek geren durum olduğu ise aşikardır.

(bkz: kendi eliyle kötüleme mafyasına teslim olmak)
(bkz: yazarlık kariyerini başlamadan bitirmek)
bu durumun geçmesi için 6. nesil yazarların gelmesi beklenmelidir.
(bkz: gel 6 nesil gel 6 nesil bitsin bu eziklik)**
daha yeni sütten kesilmiş bebenin sevilme dürtüsü.
kimse kusura bakmasin ama kompleksli insanlarin yaptigi olaydir; yeni gelen insanlari hemen asaglamak, "ayar" vermek. etrafimizda bol miktarda gorebilecegimiz insanlardir. bu tur insanlarin kafa yapilari biraz farklidir, yardimci olmayi, anlayisli olmayi, tahammul gostermeyi bilmedikleri gibi, yapilan herseyi elestirip, herseye bir kulp takmayi marifet sanirlar ve karsilarindakini asaglayinca, kucuk gorunce kendilerini buyuk hissederler.
(bkz: beni hor gorme kardesim)
(bkz: takmamak)
bir beşinci nesil yazarı olarak, bu başlık bana da dokundu. kim, neden küçümsemiş bizi. olmaz ama arkadaşlar, hayat iniş ve çıkışlarla doludur. kimin ne olacağı belli olmaz. beşinci nesil yazar olmaktan gurur duyuyorum. küçümseyenlere de kısa zamanda akıl fikir diliyorum.
sanırım kaderimiz hayatın kuralı bu çokda çabuk kucak açmalarını beklemiyordum.
5. nesil genç yazarların rahatsız olması durumudur.
uludag sozluk 5nci nesil sığınma evi projesine ön ayak olmuştur. artık 5nci nesil yazarlar* dayanışma ve yardımlaşma evlerinden entry girecek, ezilmeyeceklerdir.çay felan da koymayacaklardır.*
besinci nesil bir yazarın belki de üçüncü nesil bir yazardan daha eski sözlük okuyucusu olması ihtimalini veya baska köklü bir sözlükte eski bir yazar olabilme ihtimalini göz önünde bulundurmamaktır.
besinci nesillerin yasca kucuk oldugu onyargisi.
besinci nesillerin henuz sozluk formatini bilmiyor olduklari onyargisi
besinci nesillerin ozenti olduklari onyargisi
bu horgorulmeye kilif gosterilebilir.
yapılanın değil yapanın küçük düştüğü eylemdir.
bu başlığı görmeden önce haberim olmayan durumdu. lakin artık haberim vardır. sevgili beşinci nesiller ben bir birinci nesilden önce bir büyüğünüz olarak bundan sonra yanınızdayım. anlaşılan bundan önce yokluğumdan istifade edilmiş. herhangi bir durumda bana gelip söyleyin. içiniz rahat olsun artık kimse sizi hor göremeyecek.
(bkz: uludağ sözlüğe yeni geleni sözlük formatında yeni sanmak)

(bkz: iyi mi böyle)
kimin umrunda demek geçiyor insanın içinden. (bkz: valla okuyana kadar farkında değildim)
(bkz: besinci nesil yazarlarin zor gorulmesi)
*