bugün

tek başınıza yürürseniz sağ tarafınızdaki sarayları, malikaneleri seyrede seyrede yolu bitirebileceğiniz orta derecede ama sıkıcı olmayan bir yürüyüş yapmaktır.

zaten ilerde çoğunlukla gazeteciler, polisler falan görürsünüz ergenekon davasının şüphelileri bu yolun üzerinde beşiktaş emniyet müdürlüğünde sorgulanıyor. yanınızda size eşlik edecek bir çift ayak varsa sohbet ede ede çok kısa bir zamanada bitirirsiniz.
hee giderken yine sol tarafta küçük bir sinema gördüğünüzde fiyatlarının uygun olmasından dolayı "ulan bidahaki sefere kesin gelcem buraya" dersiniz ama o bir dahaki sefer hiç gelmez ne hikmetse.
yapılası hededir. her ne kadar sahilden yürünemese de ruhunuzu ferahlatır denizin kokusu.
hava güzelse, huzur verici ve dinlendirici bir etkiye sahiptir.
hazır ortaköy'e kadar yürümüşken bebek'e devam edilesi hadisedir, huzur verir.
çok zevkli bir eylem. mithat paşanın köşkünede uğranması tavsiye olunur. (bkz: yıldız sarayı)
Okul çıkış saatlerinde tercih edilmemesi gereken güzergah.
istanbula yeni gelipde vapurdayken gördüğü camiyi ortaköy camisi sanıp, kabataştan başlamak suretiyle yapılanı da vardır hiç tavsiye edilmez.
(bkz: ben değil bir arkadaş gitmiş)
trafiğin olmadığı zamanlarda büyük keyif veren bir aktivitedir. yolun iki kenarına dizilmiş ağaçlar, çırağan ve yıldız sarayları çok hoş bir atmosfer sunar. arada vakit varsa çırağan yokuşuna ya da yıldız parkına da uğranabilir.
tavsiye edilir.
taksimden tophaneye inmek ordan ortaköye kadar yürümek,süper bir kumpiri o yorgunlukla yutmak denize karşı içilen bir sigara birde aylardan temmuz ise.hayat güzel işte.
bu yolda en cok dikkan ceken ayrinti mustafa kemal in fotograflaridir. besiktas belediyesini kutluyorum bu calismalarindan dolayi. hos, yeni bir sey degil tabii.
istanbul’da yapabileceğiniz huzur verici eylemlerden yalnızca bir tanesi. benim gibi koca ayaklıysanız çok yorucu olmaz.
boğaz sahili boyunca yürümektir.
Çınar ağaçları arasından çok güzel görünse de mesela sahil göremeden yürürsünüz. Trafik varken o kadar da keyifli olmuyor üstelik, her nefeste bol bol egsoz çekiyorsunuz içinize.