bugün

ilkel ve bir o kadar geri bir dini mensubu olduğunun bilincinde olmayan gereksiz gençtir.
Bulunduğu zaman hemen evlenilmesi gereken gençtir. her eve her müslümana lazım olan mübarek insan o..
Ne mübarek insandır.
formunu 5 vakit namazla sağlayan bir gençtir.
ama arkasına dikkat etmeli.
abartılmaması gereken kişi. ibadet allah ile kul arasındadır. kılarsa da kendine kılmazsa da. namaz ahlak, erdem ve kişilik için referans olarak kullanılamaz.
namaz kılıp 3 liralık malı 10 liraya satan, camiden çıkmayıp da öğrenci adamız biraz indirim yap dememize rağmen yok zaten bana bu fiyatta geliyor diyenleri çok gördük.
önce insan olun lan!
böyle gittiği taktirde kendini ve gerçek dünyayı asla öğrenemeyecek gençtir.

yaptık biliyoruz.

yine de allah kabul etsin.
Mübarek genc.
bir nevi spor yapan gençtir.
genelde gördüğüm tutucu görüşü savunan gençtir ama bunu siyasi görüşünün bir markası yapmayıp hakkını veren sevilesi ve saygı duyulası gençler de vardır.
vakti boldur.
dinimize göre yapmasi gerekeni yapan genc ..
Mübarek genctir.
allah kabul etsindir.
dışarıda namaz kıldım diye övünmeyip hiçbir kötülük yapmayan bir insansa iyi bir arkadaş olabilen gençtir. aynı şekilde hiçbir kötülük yapmayan bir ateistle de arkadaş olunabilir. dini onunla allah yada inandığı şey arasındadır. 5 vakit namaz kılmak bir insanın kesin iyi olduğunu göstermez.
takdir edilesi tuttuğunu koparan şeytanı ipinde hoplatan gençtir.
gösteriş için kılmıyorsa. helal olsundur. tebrik edilesidir.
eğer gerçekten içinden gelerek namaz kılan bir gençse en doğrusunu yapıyordur ama yok namaz dışında küfürü, içkiyi ağzınadn eksik etmeyip ama yeri geldiğinde ben müslümanım diyen bir genç ise salaktır.

tekrar ilk gence dönecek olursa eğer kendi inandığı dinin gerekliliklerini düzgün bir şekilde yerine getirdiği için çevresi tarafından " aaa dinci işte bunlar hep akp hep cematçileeer heep" ya da " modern topluma ayak uydurması lazım ne dini ne namazıı yaa" diyenler ise geri zekalının önde gidenidir. *
allah rızası için yapıyorsa takdir edilesi, imrenilesi gençtir. ötesi yoktur.
Hz ömer'in; "namaz kılan yaşlıyı severim ama namaz kılan gence aşığım" diye nitelediği gençtir. Birde insanların imanına kuvvet verecek şekilde çalışan ve dava sahibi biri ise, eli öpülesi baş tacı edilesidir.
helal olsun.
eğer hiç kimsenin baskısı ve zorlaması olmaksızın yapmışsa taktir edilir ! -edilebilir-
ama eğer bugün kendini müslüman adledenler (ve hatta hristiyan adlendenler) gibi neden böyle olduğunu bir kez dahi sorgulamaksızın ezberle yapıyorsa sadece yazıktır. sonu iyi olmayacaktır ne kendisi ve ne etrafı için. geriliğin en büyük neferi olacaktır.

hem bu hayatı ve hem diğer hayatı sadece mantar olacaktır. ailesinin de hayatını mantar edecektir.
-m a n t a r-
nokta.
zamanında bizde yaptık. istediğiniz kadar eksileyin. beraberce görücez.
iyi yapan gençtir.
geçen seneki bendim bu. çok yanlışlar yaptım çok.
helal olsun. Doğru yoldadır.
mahşerde insanlar tavan boyu güneş altında kendi terlerinde boğulurken işte bu genç gölgede bekleyecektir.
güncel Önemli Başlıklar