seovi'nin daha edepsizi olan insanın eylemi. hiç değilse seovi dediğimiz adam, bir çaba veriyor. tek tek şlaaak diye koyuyor eksiyi. *sağlam entariyi yazar yüzünden eksilemek henüz dilimize girmemiş, girememiş tüm küfürleri hak etmek demektir.

kısacası ağzına tuvalet terliğiyle vurulması gereken insan faaliyeti.
okunulan entryi oylamak amacıyla fareyle temasa geçildiği an yazarı fark edip ikileme düşme durumudur.

misal bir entryi okumuşsundur yazarına bakmadan gayette beğenmişsindir tam "aha ne güzel yazmış yahu dur bi artı oy vereyim şuna." derken bir de bakıyorsun ki yazar gıcık olduğun, arkasından her türlü küfrü ettiğin, gereksiz polemiklere girip sinir stres sahibi olduğun biri çıkıyor hemen basıyorsun eksi oyu halbuki entryi çok beğenmişsindir.

kesinlikle etik bir davranış değildir. amaç bilgiye, emeğe, mantığa oy vermekken sidik yarışlarının kurbanı olmamak lazım. " vay arkadaş ne şahane entryi ama dur bakayım x yazmış hemen eksi hemen eksi ahaha." bu böyle olmaz. ayıptır.
güzel yazan yazarın yazarlığından bi' şey kaybetmeyeceği gibi, kıllığına eksi veren yazarın da o derece hiç bi' şey kazanmayacağı bir durum.
kin tutan insanın aptalca davranışıdır. ulan yazarı sevmiyosun ama adam iyi yazmış yiğidi öldür hakkını ver ya da çok hazımsızsan hiçbir şey verme ne eksi veriyosun.
hususi kavgalarını sözlüğe taşıyan yazarlardır.
(bkz: bkz verirdim ama olay çıkar)

edit:siz benim entrylerimi mi okuyosunuz hala yerim sizi
yazarcılıktır. *
(bkz: no yazarcılık)
yazara karşı kin beslemektir.
herkes artılıyor ben eksileyim de eşitlensin zihniyetidir.
saygısızlıktır. fikre önem vermeyen dar kafalıların yaptığıdır. evet.
uludağ sözlük'te yer alan yazar faşizmi.