bugün

sana suç değil kardeş biz sana da üzülüyoruz.
yazık , oysa insan görümünde gelmişsin dünyaya ve bazıları seni hala öyle sanıyor yazık.
art niyetlice sarf edilmiş soru cümlesi.
Ben esma'lara filistindeki nice hanzala'lara, haince şehit edilen polislere de üzüldüm. Ve bugün de berkin için üzülüyorum.
Her zaman insani duyguların satın alınamayacağını savundum. Ülkenden kilometrelerce uzaktaki artık atmayacak küçük kalpler için üzülebilecek kocaman bir yüreğe sahip isen yani başında katledilen o küçük beden için de uzulmelisin. Uzulmelisinki duygularını partizanca savunduğun ideolojilere satmadigini bilelim..
bu dünyada adalet olsa got killari geberirdi.
bu ülkede oruspu cocugu olmak bile suc degil, diye cevap verilebilecek soru.
Suç! Ya siz ne kadar gerizekalı ne kadar sığ görüşlü insanlarsınız ki Daha şehit'lerle kıyas yapıp sapan muhabbetine giriyorsunuz! Berkin onun bunun maşası değil ne gezicilerin ne tayyipçilerin o sadece çocuktu. Ölüm diyoruz ölüm çocuk diyoruz! Ölüm ve çocuk mefhumlarına üzülmemek insanlık suçudur tabi insansınız bu suçu işlemek vicdanınıza koyar,.. Gerçi ben sizin vicdanınıza sıçayım!
suç değil kardeşim suç değil...

size göre ne suç ki?

hırsızlık?
kul hakkı yeme?
riya?
inkar?
yalan?
cinayet?

ne suç?
uludağ sözlük adına üzüldüğüm soru.bu Sözlükte bu kadar anlayışsız bu kadar duyarsız bir bünyenin işi ne diye?
suç değil , insanlık meselesidir. Herkesten aynı insanlığı beklemek doğru değildir.
siyasetten nefret ediyor insan böyle basliklar görünce. Küçücük bir yavru gitti. Yok eylemdeymis yok bakkaldaymis. Ne fark eder? Insandi o. Çocuktu.
böyle düşünenler yüzünden bir çocuk annesini öldürdü, bir adam kadının üzerine çıkarak duvara tablo astı ve yinebir kadın şiddet görmekten çaldırıp eşini öldürdübir genç kız daha kötü yola saptı,bir çocuk daha tecavüze uğradı,....içinde can yakıcı hissi uyandıran ve canı yanmayan herkes insanlığından şüphe etsin.Çünkü o an artık insan değilsindir.
Sadece suç değil insanlık dışı da bir,durum. Ekmek almaya giderken polis tarafından kafasından vurulan 14 yaşındaki bir çocuğa bırak üzülmeyi polise isyan etmeyen her insan oksijen israfıdır..
ne olursa olsun nasıl olursa olsun sonuçta bir çocuk öldü , bu sizin yakınınız da olabilir kardeşiniz de çocuğunuz da. üzülmemek ancak vicdan duygusunu yitirmiş insanların eylemidir.
üzülmüyorum. üzülmek zorunda değilim. akpartili veya solcu, gezici, ulusalcı da değilim. bir insana üzülüp üzülmememi bile dikte eden bir güruh varsa, o ülkenin te amına koyayım. sizin gibi olmayan insanları rahat bırakın. gözyaşları içinde otuzbir çeken gezicilerden nefret ediyorum. emin olun o çocuk gezici olmasaydı yolda görseniz "ıyy tekkaşlıya bak" diye mide bulantıları geçirirdiniz. ikiyüzlülüğünüzden nefret ediyorum.

"iyi ki öldü şimdi direniş, yürüyüş başlayacak" diyen onlarca rahatsız ve "soğukta eylem yapcaz pff yhaa" diyen tonlarca ruhsuzla bu ülkede yaşamaktan nefret ediyorum.
Üzülmemek insanın vicdanıyla ilgili bir husus olmakla birlikte, eğer saygı duymuyorsan suçtur. Sen ve senin gibiler, kızma canım kardeşim, şehit kanlarıyla, canla siyaset yaparsınız. Barış nedir bilmezsiniz. Yiten minicik bir cana, o lanet at gözlüklerinizi çıkartarak bakın, canınız cehenneme.
kalbiniz taştan mı pardon?
Ayrıca orada burada boş bakanlarının satın aldığı bu şahıslar iyi cebe indirirken vicdanlarını da bitiriyorlar. Evet suçtur. Katilleri savunup mazlumların ahını alan namertlere göredir.
"Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir." *
Suç değil lakin o çocuk şu anda bir tabutun içinde ve 15 kg ve yaşı 15ki bunun 9 ayını da hastanede bilinci kapalı geçirdi. Üzülmüyorsan da sus, bari vicdanın var sanırlar.
Velev ki gezici olsun, velev ki taş atsın karşılığı ölmek değil.
değildir. Akp yanlısı sapkın düşünceli müslümanlar için hiç bir şey günah veya suç değildir zaten.
Şehitlerine de üzülür bu ülke hiç uğruna ölen çocuklara da.
Kaç şehit cenazesine katıldın? Hiç gördün mü oradaki durumu?
Klavyeden yazıp sallamakla olmuyor o işler.
Senin başbakanın ne yaptı şehitler için? Bop eş başkanıyım diye haykırmadı mı aylarca ekranlardan. Suriyede olanlara göz yaşı döküp rabia işareti yaptınız, bunun sorumlusu yerlere göklere sığdıramadığınız başbakanınız değil miydi?
Halkını bölmek için kürt türk davasını çıkaran da gezicilerdi değil mi?
Şimdi yaptıklarını yalayıp yuttu unuttu. Ya biz? biz unutabildik mi?
Şehit annelerine ailelerine yapmadığı kalmadı.
Binlerce kisinin katilinden ülkesi için hizmette bulunmuş genelkurmay başkanına daha ağır bir ceza verdi, o dönem er ve erbaşlar terör örgütü üyesi olarak kayda geçmedi mi mahkeme kararıyla?

Ideolojin, dilin, dinin, ırkın ve rengin ne olursa olsun vicdandan nasibini almamış insanlar ancak böyle bir şey söyleyebilir.
akitler heryerde.
"kaldı ki yeri gelince devleti aliye nin felahı için kardeşini öldürmüş insanların torunlarıyız biz" olayın özetidir. üstüne konuşmak yersizdir.
suç değildir. üzülmek veya üzülmemek insanın vicdanına kalmıştır. ama ölen bir insandan hatta bir çocuktan bahsettiğimiz için arkasından atıp tutmayı hiçbir din, hiçbir mezhep, hiçbir ırk kabul edemez. işte böyle yapanlar için suçlu demek hafif kalır, çok ağırlarını hakediyor insan olduğunu varsayanlar.
-tecavüz suç mu?
+13 yaşındaki kız çocuğunun bunca adamla bunu yaşarken çok bağırmamasından dolayı rızası vardır ve suç değildir. (lan öküz yaş 13 ne rızası?)

-hırsızlık suç mudur?
+açlıktan çalınıyorsa suçtur. devlet adına çalınıyorsa suç değildir? (ayrıcaa bknz: çalmışsa da helal olsun).

-hak yemek suç mudur?
+kimin hakkı olduğuna bağlı. (yetimin mazlumun emekçinin hakkını yemek helaldir de zenginin yardakçının günahını bile elinden alamazsın)

şu durumlar karşısında ve sizin vicdanınızda sizin ahlak anlayışınızda elbette değildir.
ağa babalarınız "30 / otuz" işçinin hayatını kaybettiği maden ocağındaki işçiler için de 'kader' demişti değil mi.
anamızı da alıp gidelim değil mi,

ne de olsa, tayyip çıkıp fuhuşu övse ben zaten orospu çocuğuyum diyecek insanlar çok bu ülkede.
suç değildir tabi ki. bir kanun değildir vicdanın sızlaması. olsa olsa insanlık ayıbıdır.