bugün

Genelde gerçekten güzel kızların girdiği trip.
ego tatmini yapıyordur genellikle güzel kızlar öyle diyor.
Genelde kendisi için çirkin diyorsa bir kız karşısındaki kişiden iltifat bekliyordur "zaten güzelim başkalarından da duymak istiyorum ego tatmini yapmalıyım" diyordur diye düşünüyorum kesinlikle şüphesiz.. Bunun yanında sosyal medyada estetikli kişileri görüp de onlarla kendisini kıyaslayarak güzel olsa bile kendisinin çirkin olduğunu düşünen kızlar da yok değil şimdi..
- benim en çok neremi beğendin, nerem güzel?
* aaam (biraz duraksayarak) şeeey, neydi ya... (bu sırada kızcağız ya hönk olmuş ya da ihiihiihi modunda) igdala, yani amigdalanı beğeniyorum.

edibüdü: tıp okuyan inek öğrencinin sevgilisinin duygularını kontrol etmesi, yaşadıklarından ders alması ve adeta af et ama unutma modunda kontrollü olmasını beğenmesiyle alakalı sevgilisine hayranlığını belirtme biçimi.

edibüdü2: Amigdala, cinsiyetler arasındaki farklılıkların belirgin olduğu beyin bölgelerinden biridir. Erkek çocuklarının amigdala hacimleri kız çocuklarının amigdala hacimlerinden büyüktür. Amigdalanın sağ ve sol kısımları bağımsız hafıza sistemlerine sahiptir. Ancak duyguyu depolamak, kodlamak ve yorumlamak için birlikte çalışmaktadırlar.
Başta korku olmak üzere, duyguların denetiminden sorumlu olan amigdala; sempatik sinir sisteminin aktivasyonu için hipotalamusa, refleksleri artırmak için talamik retiküler nükleusa, yüzde korku ifadesinin oluşması için fasial ve trigeminal sinir nükleuslarına uyarır. Ayrıca dopamin, noradrenalin ve adrenalin salgılanması için ventral tegmental bölge, locus coeruleus ve laterodorsally tegmental nucleuses da çeşitli uyaranlar yollar.
Kendisi ile barışık olmayan dişilkişidir. Halbu ki ne güzeldir o... ancak bir ömür de inandıramassın o güzelliği kendisine. Seri iltifatlar ile yanakları kızarıp utangaç bakışlar attığında ise anlık ikna olmuştur.
konu hakkında detaylı cevap bekleyen kızdır.
Beni guzel bulup bulmaman umurumda değil bu konulara girme demek istiyor.arkadaş olarak konuşuyor.
iltifat duymak isteyen kizimiz olabilir.
Her yerin güzel diye cevaplanir.
çok güzelsin allah belanı vermesin.