bugün

öğrencilerin gözünü korkutarak hırs yapmaları için hocanın söylediği uydurma bir sözdür. uyurmadır çünkü, o okulun hiç mezun vermediği anlamına gelir ki, bu da yalanı ortaya çıkarır.
klasik bir türk öğretmeni sözüdür.evet dediği gibi de kimseyi geçirmez,sene sonu geldiğin de sorumluluğa kalan öğrencilerle birlikte o sıcakta okula gelmeye mahkumdur ayrıca.ne gereği varsa geçir öğrenciyi sen de kurtulursun o da kurtulur.
(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
kahverengi yelek ve yünlü pantolon giyen menopozlu ve kısa röfleli saçlı, 1.60 boylarında 70 kiloluk öğretmen sözüdür. malum kişiler genelde seçmeli ders öğretmenidir.
kompleksli hoca tipi

"ben tanrıyım"ı oynamasına ramak kalmıştır.

"geçmişinde kendi hocası da kendisini geçirmemiş, profesörlük için yırtınıp bir türlü olamamış"larda risk daha büyük boyutlardadır.

genelde yaşlandıkça artar, bunamayla ilgili olabilir.

uzak durulmalı; durulamıyorsa strateji geliştirilmelidir:
güler yüz, yağcılık, mülayim öğrenci tavırları vs.
-benim dersimden kimse geçemez.

+biskrem falan hikaye diyosun yani?!

+çalışsak falan da olmaz?? e bize müsade o zaman.

+anlaşıldı hocam. size kolay gels..

+çükümü ye!!

+enee takılmış ya lan bu. gelin la belki soruları hazırlamıştır.

-benim dersim...

+şlappp. len sus. bak yersin kele şaplağı daha sertinden.

(bkz: fosil hocalar)
çok iddialı bir sözdür ama böyle diyen bütün hocaların dersinden bir şekilde geçilir paniğe gerek yok.
bide bu kredisiz derslerden birinin hocasıysa dahada can yakıcı olur. lakin benim başıma gelmiştir.
arabasını değiştireceği için büte bırakır, bütte malum kelle başı yüklü bir miktar para aldığından bu yola başvuruyorlar.