bugün

NE GÜZEL PEKi ONLARLA 1 LiRALIK TAVUK DÖNER YiYORMUSUN YADA O BiR LiRA iÇiN GEREKLi OLAN 10 KRŞLARI ÇANTANIN, CEKETiNiN CEBiNDEN ARIYORMUSUN DiYE SORMAK SORARKENDE PiS PiS BAKMAK iSTiYORUM.

1 LiRAYA TAVUK DÖNER ARTI AYRAN VEREN YERLER DE VARDA KALiTELi OLSUN BiRAZ DEĞiL Mi? SADECE DÖNER YETER MALZEMEDEN KISMASINLAR.
evet evet benim de var..fakir mi fakir ayakları da kokar hem de, sırtı da ter üstüne üstlük..sen dersin pislik !

soğukta üşür, sıcakta da pişen fakirlerden hemde!.. kimseye demez derdini susar , senin benim gibi giyinemez yiyemez ama gurur ve onuruna senin benim kadar lafta ettirtmez fakir..annesine belki süslü hediyeler alamaz, babasına kravatlar gömlekler alamaz sevgilisine diyeceğim ama o yoktur ki zaten! kim bakar fakire öyle ya terlidir pistir çünkü.. arka mahallelidir o iticidir size göre ağam belki!

gece olur uyumaz, gündüz olur düşünür senin benim gibi değildir!, evde kıç büyütsün ona buna ayar versin, babasının aldığı laptopla gerdeğe girsin eğlensin.. gücü yoktur ki oyunlar oynasın.. faceboklarda bilmem nerelerde kendini beğendirsin!, yalan sözler ile kalbe girmez, tranvayda, trende orda burda işine gider ekmeğine bakar ne yapsın ki başka fakir..isimleri bilinmez, cisimleri pek görülmez ya kahvede dertleşir ya da evinde pinekler..senin benim gibi gece sarhoş gündüz sarhoşluk onun nesinedir ki, ha içmezmi içer illaki hemde nasıl hemde seni beni geçer ama borç bulursa ısmarlayan olursa..zevkine nasıl düşkün olsun ki fakir..olamaz ki zaten senin benim gibi gezmeye vaktimi varda hayat kaalesinden sıkıntılarından dertlerinden de eğlensin fakir... başı önce getireceği ay sonunu kurtarsın ondan iyisi yoktur gerisi hikaye olur boşuna ötme fakire!..

evet evet bak benimde fakir arkadaşlarım var hemde kaç tane !..buyur gel gideceğiz az sonra sahilde yürüyeceğiz biz bize kafa kafaya yine!.. bize bakan belki bir kaç kişi, bir kaç kız beğenmeden öyle aval aval gezeceğiz yine..akşam olucak sana batan güzel güneş bize belki yeni dert getirecek.. peki sorarmısın fakirin halini.. gelsene yanımıza buyursana otursana bir şöyle uzakta kalmasana ..kolay ama değil mi ordan buraya hayat bilgisi dersi!. yok yok fakirdir arkadaşlarım ama kırmaz kimseyi gel adam yemez bir selam ver belki en güzel sofrayı hazırlar bize elinden ne gelirse..fakir mi fakir arkadaşlarım var benim çok şükür..en azından şimarık değil en azından yalan kokmayan sırtı buram buram helal ter kokan..!.