bugün

magazin programlarında çokça sarf edilmiş olduğundan dolayı, televizyon kaynaklı bir ifadedir. sanatçılar, entellüktüel insanlar sık kullanır bu sözü ve "ilişkiyi" anlatır bu cümle. zira sevgili veya eşlerin kriterlerinden biridir "taşımak". dünyada kriter bitti çünkü, bir bu kaldı ilişkide aranacak kriter. bilmezsiniz siz bunu. çok önemlidir çok. ha; "banane ulan, hepsinin a.k" derseniz; bu yazar kişisi de size elini hiç çekinmeden uzatır; tebrik eder.
son zamanlarda kadınların klişe sözü olmuştur.

(bkz: adamda öküz ya hani)
(bkz: çanta mısın) *
sahip olduklarım beni tatmin etmiyor aç gözlüyüm. benden ağır olsun ki taşıyabilsin selamı.
üzülerek söylemeliyimki büyük çoğunlukla bayanların kullandığı bir cümledir ki; eşinin veya sevgilisinin pozitif özellikleriyle hemcinslerini kıskandırmaya çalışmak ve hava atmak sadece kadın cinsinde görülen bi durumdur.

bir programda;
evi olsun, arabası olsun, iyi bir geliri olsun, çocuk problemi olmasın, seyahat etmeyi seven biri olsun vsvs en önemliside beni taşıyabilsin şeklinde kurulmuş bir cümlenin üstüne; acaba sen beni taşıyabilecekmisin deyip karşıdakini göt etme arzusunu tavana vurduran bi durumdur.
çok azgınım, beni tatmin edebilmeli demenin bin yolundan biridir.
neyini taşıycam lan senin hödük!
bir binek atı alırken göz önünde bulundurmanız gereken kriter.
evlilik programlarinda sürekli beyan edilen tümcedir.
(bkz: lan dabrukacı ömrümü yedin)
ben seni taşıyamam pervin en iyisi bitsin bu ilişki.
bir de evlenme programlarında taliplerini bekleyenlerin sıkça vurguladığı bir kriter bu. *
beni taşıyabilmeli kafası, bir kadının girebileceği en iyi kafalar top onuna hiç yoksa beşten altıdan girer. kesin bu.
"ama koluyla değil" anlamında söylenen cümledir.

(bkz: peki neresiyle bacım)