bugün

seni seviyorum, sorun yok. beni seviyorsun, sorun yok. yalnızca beni sevme şeklini sevmiyorum, demektir.

https://www.youtube.com/watch?v=lwGSKea-lGw
(bkz: sen öyle bela deli sev ki beni bütün yasakları yasakla)

Beni adam gibi sev in şikayetçi versiyonudur.
insanların nasıl sevilmek istedikleri ve istediklerini bilip bulup bulamadıkları büyük bir muammadır. evliliklerin, dostlukların, kaderini belirler. olanı olduğu gibi kabul edebilme potansiyelimiz sevmemizin şeklini belirleyebilir, cismini belirleyemese de.
Ben nurten'i her şekilde sevdim. Mecnun'un leyla'yı sevdiği gibi de sevdim, bir psikopatın tutarsız tutkusuyla da... Ben sevmeyi bildim de nurten ya benim sevme şeklimi sevmedi ya da sevilmeyi beceremedi.
sevmek derken, karşı tarafın bedeniyle, aklıyla ve kendiyle ilgili tüm düşüncelerini kendinize besleyebiliyorsunuz. O kişiyi tümüyle alıyorsunuz hayatınıza. hırslarıyla, tutkularıyla, kendiyle ilgili kararlarıyla ve planlarıyla. bunu göz ardı etmemek lazım gözlemlerken. iyi sevmek her zaman çok sevmek değil, neyi nasıl seveceğini bilmeli insan.

(bkz: enteresan bakış açılarından sadece bir tane)
her yerde şekilciliğin olduğunu gösteren cümle.
sırf ayağımla sevdim diye eski sevgilimin kullandığı cümle. ne olmuş yani 2 aydır ayağımdan bir kez bile çıkarmadığım çoraplarımla başını okşadıysam.