bugün

halledilemeyecek kadar büyük sorunlar yoksa ilişkilerin harcanmaması gerektiğini anlamamız gereken durum.
Kırgınken, yaralıyken ağızdan çıkan sözdür. Söyleyen bilir içerisinde olduğu ilişkinin bi geleceği olmıyacağını ve bağrına taş basarak sevdiğinden vazgeçer.
(bkz: inanmak değil ki insani yıkan inanamamak)
durum en uygun şu şarkıyla açıklanır; emel müftüoğlu; korkuyorum.

(bkz: iş yerinde yüğtüb açamamak)

--editediteditedit--
güneş bir başka doğuyor neden bu günlerde
geceler bir başka alevleniyor bu şehirde
aşık mı oluyorum savunmasız çocuklar gibi
korkuyorum

kurtar beni tanrım içim yanıyor ona tutuluyorum
kurtar beni bilirsin aşık olmaktan... korkuyorum..
--editediteditedit--
sizi eninde sonunda, ne yaparsanız yapın terkedip gidecek; ortada bırakacak... olan kararsız karakterli kişinin bu haline bahane buluş biçimi. koşarak uzaklaşılmalı, canınızın çok çok çok çok yanmasını ve üzüntüden ben ne yaptım ki debelenmelerinden gebermek istemiyorsanız tabi.
sadece kadınların söylediği zannedilen bir cümledir. oysa bir erkek de korkar tamamen bir kadına açılmaktan, onu her şeyiyle benimsemekten, sahiplenmek ve ait olmaktan...
veba gibi, kanser gibi, hepatit gibi insanı içten içe yiyip bitiren söylem. bitmek veya başlamak kolay. ama arada kalmak çok yorucu.
Mutluluğa alışık olmayan birinin söylediği sözdür. Daha önce de mutlu olup kalbi kırılmıştır bu kez de öyle olacak sanmaktadır. Ya da her şey çok iyi olduğu olduğu için altında bi şeyler aramaktadır.
freddy reis manita yapmış.
görsel