bugün

nazik görünmeye calısarak içindeki aclığı bastırmaya yeltenmiş yapamamış insan evladı.
Başta utanmıştır yemek yemeye başlayınca utangaçlığı geçmiştir. Garip mi? Garip.
tanımışlığım vardır. bu durumlarda hep fazla porsiyon sipariş edilmelidir.
kendisiyle çelişen kişilik.
dışardan yemek ısmarlanacaktır. malum kişi yemek yemeyeceğini ve bir şey ısmarlamak istemediğini söyler. bu kişi hariç herkes ne istiyorsa ısmarlar sonuç olarak. derken kapı çalar ve ısmarlanan şeyler gelir. mecburen "istemem" diyen kişiye de teklif edilir haliyle, onu orda göt gibi bırakıp yemeğe dalamazsınız, görgü işte. neyse, bu kişi de "tadına bakiim bari" ayağına sizin yemeğinize göz koyar resmen. tadına bakmak derken ciddi ciddi karnını doyurmuştur öküz afedersiniz. siz de hala aç aç ortada dolanırsınız. tabii bu kafa atılası insana sövmeyi de ihmal etmezsiniz.

madem yiceksin, neden "yemicem" diyorsun.
madem "yemicem" demişsin, neden yiyorsun be öküz?
" boşan da semerini ye! " demek istediğim insandır.
yemeğin tadı hoşuna gitmiş insandır.
(bkz: yemiyorum diyenden korkucaksın)
tadına bakan insandır. en azından öyle derler.
bi de bunların bi tadına bakıcam diyip tencerenin dibini sıyıranları var .genelde diyologlar şu şekilde olur ;

-ya bi bakıyım tadına .
-ımmm
-ya tam alamadım .
-nımnımnım
-ya sanki tuzsuz mu bana mı öyle geldi ?
-hımmmm

(bkz: yavaş bear yavaş)*
pop müzik dinlemem deyip, evde yalnızken emre altuğ'un şarkılarını ezbere icra eden insandır.
önüne koysanız 2 tabak daha yiyecek insandır.
benim gibi olan insandır karnı tok olduğundan acele etmez yavaşdan bütün yemeği sindire sindire mideye indirir.Aç olduğunuzda acele ettiğinizden çabuk tıkanırsınız.
Tabağı sıyırmasının akabinde oluşan şişkinliğin etkisiylen, genellikle: "O son köfteyi yemeyecektim." tarzında replikler kullanan,
bu repliğe karşılık kendisine: "Ha benim aslanıma, ha benim koçuma!" denilesi kişiliktir.
o anki ani bir soruya verilen cevaptır ki hatta acından ölüyordur ama demiştir bir kere fakat sonuçta ısrar edilmiştir ve ikram geri çevrilmez mantalitesi ağır basmış yedikçe yemiş,yedikçe açılmış allah'tan tok ya bide aç olsa bu bizide yer la denilesi insandır.
tabağı çiçek desenine kadar yalayıp yutan insandır.
korkulmalıdır.
tabağı yemem demek istemiştir.
bit kadarken "arkandan ağlar" denerek, pire kadarken "sıyırmazsan nişanlının yüzü sivilceli olur" denerek, osuruklu böcek kadarken de "o kadar para döktük lan ye bitir şunu" denerek büyütülmüş garibandır. oluyor öyle ne var !
yabancı bir yerde yemekteyse belki ilk başta sıkılıp, yemiycem demiş olabilir. fakat yine de yemeği yiyecekse yemiycem dememelidir.
sıyırdığı kuru fasulye ise tuvalette donunu sıyırdığında facia yaşatacak insandır.
ayıp olmasın diye yapılan harekettir . zira baştaki ben yemem olayı da kibarlık içindir.benim sıkça kurtulamadığım durumdur.
aç değildir belki ama yemeği beğenmiştir..
kaçarak uzaklaşılacak tiptir.

samimiyetsizdir.
sefildir. fakirlik onuruna kapılıp ben yemem demiştir ancak eşek gibi aç olduğunda tabağını bile sıyırır. belki bizim eve gelirse o cahile artıklarımı verebilirim... malum onlarla 10 insan doyar şekerim...