bugün

aç insandır ama bunu söylemeye korkuyordur/çekiniyordur. ev sahibi, misafirin önüne bir şey muhakkak ki kor, öncesinde itiraz eden tip, tabağı eliyle sıyırır.
(bkz: evde olsa yemez)
(bkz: sıyırtık)
tokum diyenden korkcaksın diye boşuna dememiş büyüklerimiz.
(bkz: görgüsüz)
yemekteyiz adlı programda sıklıkla gördüğümüz canlılar.
tehlikeli insandır. yemem demese sorun değil. ama demiş bir de tabağı yemiş. *
her zaman tok olandan korkmak gerektiğini kanıtlayan insandır.
Güzel yurdumuzda sıklıkla görülen bir durumdur.Kişi midesindeki HCI mukus tabakasını yırtarcasına kemirirken , kısa bir süreliğine de olsa nefsine ket vurup içinde yaşadığı kültürden edindiği saf görgülülüğü sergiler,hoştur.
- senin için yaptım makarna.
+ ben yemem.
- küserim.
+ yiyemem.
- intihar ederim.
+ ya yemem, deli.
- makarnanı... makarnanı... makarnanı... spagettini...
+ ya manyak mısın koy şu ketçabı kenara.
- makarnana koyarım ancak.
+ iyi hadi deli.
biraz zaman geçer.
- oha bana da bıraksaydın.
+ ben çok seviyorum makarnayı ondan kıyamıyordum ama dayanamadım.
reklamda ki çocuk: yok mu bir tabak daha.
sefildir. fakirlik onuruna kapılıp ben yemem demiştir ancak eşek gibi aç olduğunda tabağını bile sıyırır. belki bizim eve gelirse o cahile artıklarımı verebilirim... malum onlarla 10 insan doyar şekerim...
kaçarak uzaklaşılacak tiptir.

samimiyetsizdir.
aç değildir belki ama yemeği beğenmiştir..
ayıp olmasın diye yapılan harekettir . zira baştaki ben yemem olayı da kibarlık içindir.benim sıkça kurtulamadığım durumdur.
sıyırdığı kuru fasulye ise tuvalette donunu sıyırdığında facia yaşatacak insandır.
yabancı bir yerde yemekteyse belki ilk başta sıkılıp, yemiycem demiş olabilir. fakat yine de yemeği yiyecekse yemiycem dememelidir.
bit kadarken "arkandan ağlar" denerek, pire kadarken "sıyırmazsan nişanlının yüzü sivilceli olur" denerek, osuruklu böcek kadarken de "o kadar para döktük lan ye bitir şunu" denerek büyütülmüş garibandır. oluyor öyle ne var !
tabağı yemem demek istemiştir.
korkulmalıdır.
tabağı çiçek desenine kadar yalayıp yutan insandır.
o anki ani bir soruya verilen cevaptır ki hatta acından ölüyordur ama demiştir bir kere fakat sonuçta ısrar edilmiştir ve ikram geri çevrilmez mantalitesi ağır basmış yedikçe yemiş,yedikçe açılmış allah'tan tok ya bide aç olsa bu bizide yer la denilesi insandır.
Tabağı sıyırmasının akabinde oluşan şişkinliğin etkisiylen, genellikle: "O son köfteyi yemeyecektim." tarzında replikler kullanan,
bu repliğe karşılık kendisine: "Ha benim aslanıma, ha benim koçuma!" denilesi kişiliktir.
benim gibi olan insandır karnı tok olduğundan acele etmez yavaşdan bütün yemeği sindire sindire mideye indirir.Aç olduğunuzda acele ettiğinizden çabuk tıkanırsınız.
önüne koysanız 2 tabak daha yiyecek insandır.
pop müzik dinlemem deyip, evde yalnızken emre altuğ'un şarkılarını ezbere icra eden insandır.