1. ?.
  meali laik değilim, müslümanım ama çakması tabi ilk fırsatta Milli Türk cumhruiyetini yıkıp yerine ABD güdümlü hristiyanlaştırılmış ılımlı islamı getirmek için çabalacağım olan tümcedir.

  ister laik ol ister olma ne halt olursan ol ama Türkiye Laik demokratik bir milli devlettir dusturunu kanunu destekleyerek siyasi olarak laik bir kişi olmak zorundasın, Aksi takdirde Türklük seni her daim düşman olarak görecektir.Çünkü Laiklik karşıtlığı yaparak Milli egemenliğe ve onun yegane destekleyicisi türk milletine düşmanlığını ilan etmiş olacaksın.
  4 -2 ... selim pusat
 2. 1.
  laikliğin ne demek olduğunu algılayamayan sahşın kurduğu cümlemsi,

  laiklik din değildir bu bakımdan müslümanlığa tercih edilecek bir kavramda olamaz.
  3 -3 ... raindrop
 3. 2.
  (bkz: hristiyanlaştırılmış ılımlı islam)

  (bkz: sen beni güldürdün allah da seni güldürsün)
  -1 ... maktul
 4. 3.
  saçmasapan bir söylemdir.

  laiklikle müslümanlık zıt şeyler değildir. müslüman değilsen ya başka dindensindir, ya da ateistsindir. başka alternatifi yok. islam bir dindir, laiklik ise islam'a uyan bir yönetim şeklidir. uymadığını iddia eder şeriatçılar ama uyar.

  Çünkü: 72 milletin yaşadığı/yaşayacağı bir ülkede kimseyi dinle yönetemezsiniz. bu islam'a aykırıdır. islam'da herkes özgürdür. isteyen istediğini yapar. devletin bunu zorlaması, hem müslümanların din özgürlüğüne, hem de diğer insanların din özgürlüğüne aykırıdır. dini vecibeler kişinin kendisine bağlıdır.
  -1 ... fidelcastro