bugün

izmir'de yaşanmış hadise.

doktor yolda giderken kendisini durdurup ''Ben Evliyayım, tüm hayatını biliyorum, geleceğini ve ölüm gününü bilmek istiyorsan bana bağış yap'' deyip, adamın üzerindeki 300TL ile ATM'den çektirdiği 1.000TL parayı alıp doktoru dolandırdıktan sonra arazi olmuş...

Ulan yıllarca anan baban ''Benim oğlum doktor oldu'' diye seninle övünsün ömrünün en güzel günlerini 6 sene tıp okuyup 4 sene de master'ı şusuyla busuyla geçir, ceset parmaklamaktan hayatın sikilsin, herkes sana etiket sahibisin diye saygı duysun, sonra bi gün maksimum lise mezunu olan bi Chucky gelip seni böyle göt edip üstünde başında ne varsa alsın...

Arkadaş inançsız insanı bile kabulleniyorum ama şu kendisini din ve inanç konusunda sömürten insanları kabullenemiyorum lan, bi de çıkmış olaydan sonra gazeteye ''Kendimi enayi gibi hissediyorum'' demiş, az bile sana lan sığır! Normalde din ile insan kandıranları en büyük şerefsiz olarak görürüm ama böyle bi malı dolandırdıysa dolandırıcıya helal hoş olsun o paralar.
doktor olmuş ama zerre kafası çalışmayan bi adamın yaşadığı trajikomik olay.
boş anına denk geldiyse demek ki....

demiyorum. aptallığına doyma olayıdır.
doktor olup da kanal 7 yi ve samanyolunu çok izlemiş olarak bir gün benim de basıma gelebilir düşüncesiyle süregelen bir hayat sonunda aha lan buldum diyerek sazan gibi atlama girişimi.
valla buradan sallamak kolay..

dolandırıcıların bazıları adamın donunu alır altından.. büyülüyorlar lan resmen adamı..

bir arkadaş anlattı oradan biliyom.
basarili sayilmayan evliya dolandiricisi.

tum turkiye'yi avcunun icine almis, kefen giydirmis, avuclarini patlatincaya kadar kendini alkislastmis, tum paralarini ceplerinden cekmis ama bastaci edilmislerin yaninda doktor dolandirmak neymis, cocuk oyuncagi...
hadi doktor saf ve dolandiricisi yilanin teki diyelim, turkiye nasi dolandiriyor arkasina?
dini terim ve argümanlarla dini konular hakkında bilgisi zayıf insanların zaaflarından yararlanmaktır. insanların inanmak istedikleri şeyleri söylemek, vaad etmektir.
cami cemaatine cennetten arsa satılan ülkemizde insanlar dışarıdan bakınca ne kadar dindar, bilgili, kültürlü görünse de aslında çoğu şeyi yarım yamalak bildikleri için meselenin aslını bir bilene danışmak yerine kendilerince bir şeyler yapıyorlar. işte bunlar hep bilmediği halde bildiğini zannetmekten.