bugün

tanım : yaşadığı hayattan darlanmış bir bireyin kuracağı cümleleri tanım şeklidir.

yaşadığım şu hayatım da ; her gün saat 14:00 gibi kalktığımı bilip saat 09:00'da kapıma gelen kapıcının, görüşmek istemediğimin farkında olup inat ile yüzsüz yüzsüz arayan arkadaşımın, ben çok yorgunken dışarı çıkalım diye ısrar eden ........min , arabayı alıp her seferinde geri getirirken 5 liralık bile benzin atmayan kuzenimin, bana yüklediği işlerin 10/1'ini çalışanlarına yüklemeyen amcamın, akşam yemeğe davet ettikten sonra yemeğe bamya ve pilav hazırlayan halamın, gece geç saatlerde bir yerlerde içip içip kafayı kurtardıktan sonra beni arayan dostlarımın, spor salonunda benim yanımda 180 kg beanch basan o ayı hocanın, sürekli benzinliğe girdiğim zaman her seferinde inatla camı silme girişiminde bulunan pompacının, çay kapı gelen misafirin, geldikleri yetmezmiş gibi ortalığın amına koyduktan sonra hiç bir şey olmamış gibi çekip gidenlerin, iki vodka içtikten sonra hürrem taklidi yapan eski sevgilimin, beni arkadaşlarıyla tanışmaya götürdüğünü söyleyip masaj salonuna götüren pezevenk ruhlu arkadaşımın, ayda en az bir kere tiyatroya gidelim gidelim diye başımı siken entel takılan egemenin, hafta sonu mangala bolu ya mangal yapmaya gidelim dediğim zaman ''abi tamam sen rahat ol ben organizasyonu yaparım'2 dedikten sonra 2 otobüs dolusu insanı getiren hakanın, blackberry kullanıp bıs servisi kullanmayan edanın, yazın tatile gittiğimizde rus hatunları tavlıcam diye birisine sprite diğerine vişne suyu alıp elinde garson gibi görüten aytaçın, kavga esnasında kaçan muratın, evinde kesi besleyip kediye 2 günden 2 güne mama veren hilalin, mekanda oturduğumuz zaman hesap ödeme vakti geldiğinde götü başı oynayan arkadaşlarımın, sabah kahvaltıdan önce '2abi ben ekmek almaya çıkıyorum '' deyip eskişehire sevgilisinin yanına giden tunçun, halı saha maçını saat 09:00 10:00 aldım deyip 18 kişiyi oraya diken öküz muratın, sevgilisi bunu terk ettiği zaman hüngür hüngür ağlayarak baş yaslıcak birilerini arayan meldanın, aynı evde gece sevişme sesleri çatır çatır gelip sabah durduk yere ben bakireyim diye zıplayan .....nın, facebook ta bana arkadaşlık isteği gönderip, kabul etmediğim için bana küsen otoparkçının, daha neler neler yaaaaaa. ben bu insanlara bir şey demiyorum. siz ne derseniz deyin.
(bkz: tuvalet)
(bkz: hela)
(bkz: 100 numara)
(bkz: kenef)
Jack Daniel s anlar bu hallerden.
merhaba sözlük yine ben geldim.

dün gece en çok değer verdiğim insanlardan birini kaybettim.* hayatımda bu kadar yıkılmamıştım ben. hayatım boyunca sakladığım sır yüzünden ve bunun ortaya çıkmasından dolayı bir insanı kaybettim sözlük anlıyor musun?

nasıl dayanırım, nasıl bu duruma alışırım hiç bilmiyorum. şu an onun gözünde bir hayal kırıklığıyım, bir yalancıyım biliyorum ama bunu isteyerek yapmıyordum sözlük sen bilirsin beni. hem ben ona neden yalan söyleyeyim ki!
gözlerine bakmak, güneşe bakmak gibiydi onun. yanacağını bile bile katlanmak... içimi ısıtırdın, etrafında dönüşümün belli bi günü yoktu, o sonsuzluktu benim için. o, su içtiğim çeşmeydi sanki, hangi dağın tepelerinden gelirdi suyu bilmiyorum ama hergün kana kana içerdim avuçlarımla... o mutlulukZERdi.*
''bugün ayrılığın ilk günü, daha şimdiden seni çok özledim'' şarkısını söyleyeni getirin lan bana! ağzını burnunu kırıcam lan onun! bak yine çok sinirlendim bi elimi yüzümü yıkayayım.
o, kendisine mektup yazılmasını çok isterdi. aslında ben bu lafı ilk duyduğum gün yazmaya başlamıştım ve beklemediği bi anda vermeyi düşünüyordum ama ne yazık ki yarım kaldı mektubum. o'nun hatıra diye ömür boyu saklaması gereken mektubu, artık ben ömür boyu saklayacağım. her baktığımda içimin acıyacağını bile bile...

asla arkandan kötü konuşacağımı düşünme. seni soranlara, neden bu duruma geldiğimizi öğrenmek isteyenlere, seni kesinlikle suçlamadan anlatacağım bundan emin ol.
uzun lafın kısası; ben seni asla üzmek istemezdim, gözünden akan tek bir damla yaş bile beni yıkmaya yeterken... senden tek dileğim hiçbir zaman benimle konuşmayacağını hatta yüzüme bile bakmayacağını bilsem de, beni bundan önceki ''mustyswat'' olarak hatırla.

bir gün beni anlaman dileğiyle, kendine ve ayızere iyi bak, hayatta başarılar...