bugün

son günlerde içler acısı halinden duygulanıp bir tavuk neferi kesilen kişinin tavuklar hakkındaki düşünceleridir.

sevgili tavuklar son zamanlarda sizlere bizim doymak bilmez gözümüzü doyurmanız için ne büyük eziyetler edildiğini öğrendim. ve inanın o günden beri içim cızz ediyor. hani "evet ama çok lezzetli yhaa" diyecek olsam öyle de değilsiniz. etiniz resmen tavuk eti haline döndürülmüş beyaz bir saman yığını.

ahh benim çocukluğumda yediğim tavuk eti öyle miydi? hiiiç alakası yok. anneciğim tencereye tavuğu koyduktan sonra kaynamaya başladığında evi ennfess bir tavuk kokusu sarardı. ve öyle şimdiki gibi hemen de pişmezdi sizin atalarınızın etleri. iki saate anca pişerdi. ama lezzeti damağına yerleşir hem kokusundan hem tadından doyardık. bak şimdi aklıma geldi de nasıl canım çekti. şimdi sizleri baharatlarla tatlandırıyor o büyük firmaların mutfakları. ne suyuna çorba yapmak için kaynattığında ne de fırına verdiğinde o insanı "bu tavuğu yemeden şurdan şuraya gitmem" dedirten kokusu var.

dur hemen alınıp üzülme be tavuğum, bunun suçlusu sen değilsin ki. seni etin tatsız tuzsuz diye aşağılamak ya da üzmek değil maksadım. bunun suçlusu daha fazla kazanmak için ruhunu satan insanlar. para için insan soyunu tehlikeye atmaktan gocunmayan insanlar var aramızda. sizi mi düşünecekler? ve ne yazık onlar güçlü. para kimilerinin ruhunu satın alan bir materyal.

ve maalesef "et alamıyoruz ne yani tavuk da mı yemeyelim" diyen umursamaz güruh da azımsanmayacak kadar çok. seni sadece ben mümkün değil kurtaramam. insanların birlik olup tavuk tüketimini en azından bu ruhsuzların dikkatini çekebilecek derecede azaltması gerekiyor. umarım ve de dilerim bunu okuyanlar tavuk yemeden evvel düşünürler. o kanat çırpma mesafesi bile olmayan, kırda bayırda gezemediği için bunalıma girip stresten eti sertleştiği için antidepresan verilen, daha yumurtadan çıkar çıkmaz antibiyotikle hoş geldin denilen ve daha unuttuğum nice ilaçları yutturdukları bu zavallı hayvanı yemeden önce bir kez daha düşünürler ve alternatiflere yönelirler.
dilerim ot yiyebileceğin, güneşli günlere bir an önce kavuşur hatta kendi bokunu bile eşeleye eşeleye yiyebilirsin.

sevgiler. bir dost.
italya'ya gidip vurulmanız çok komik lan.
türkiye'de tecavüz ederlerdi ama. haklısınız.

(bkz: cs italy)
(bkz: ben bu yazıyı lavuklara yazdım) *
Sevgili tavuklar; yumurta doğurmak nasıl bi şey bilmiyorum ama, lütfen çıkartırken boklu çıkartmayın iştahım kaçıyor.
(bkz: özet geç dostum)
ingiltere'deki zavallı tavuk sana sesleniyorum !

neden ördek yumurtalarının üstüne yattın ? oldu mu hiç ? şimdi paytak paytak peşinden ayrılmıyorlar. sen de durumu kavrayamadın yanlış yumurtaların üstüne yattığını ne bileceksin sen de haklısın. fakat neyse ki ingiltere'de özel bir yerdesin. senin psikolojinle filan da ilgilenirler, toparlasın. canım benim ya...