bugün

hala çöpü dışarı her koyuşumda aklıma geliyorsun. çöplerimi karıştırarak, "mağazacı torbası ya da ilaç kutusu var mı" gibi ilginç isteklerde bulunarak, kimi zaman kapıyı açtığımda bizim eve düşecek kadar özel hayatıma burnunu sokarak, giren çıkan herkesin kim olduğunu sorarak bana az işkence çektirmedin. ama sayende attığım çöpün bile düzgün olması gerektiğini, bu hayatta insan türünün tanınmakla bitmeyeceğini öğrendim. e teşekkür ederim.
dış kapıyı bir daha kilitlersen külahları değişiriz. *
sevgili 17 numaradaki komşum. sana verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı çok özür dilerizde be kız menepoza mı giriyosun bu yaşta? anlayamıyoruz biz seni.duvarı kırcan diye çok korkuyoruz ve korkudan ev değiştirmek zorunda kaldık.ya vurmalarını geçtimde ah be komşucum yaptığımız yemkeleri bizi dinlemeden nasıl biliyosun çok merak ediyoruz.sevgilin var tamam biliyoruz da bizi niye onunla tahtid ediyorsun? hiç korkmuyoruz burdan haykırarak söylüyorum ki senden nefret ediyoruz ve her gün senin taklidini yapıyoruz.git kendine yeni bir eşofman al valla kusucaz artık.kal sağlıcakla.
yavşak komşum;
hani her pazar sabah elinde matkap eve bişeyler monte ediyorsunya birgün tepem atarda evine gelirsem o matkapı sana...
sevgili komşum.

bir daha o arabayı çaprazlama şekilde park edip de benim aracımı park etmemi engellersen 7 sülaleni sikmekle kalmam götünü arabanın egzosuna dayar benzinin bitene kadar gaza basarım.

delirttin lan beni ibnetor.
her gün evi süpürme. bu kadar.
Sevgili komşum kadın,
insana dair herşey normal. Tamam bunu sindirdim de bu kadar mı arkadaş ya?
Sen git kocan ve sevgilinle bir evde yaşa.
Aslında sana değil kocana yazmak lazım bu yazıyı.

Neyse, bana ne deyip geçebiliyor insan. da, bari bir perde iliştirseydiniz pencerenizin önüne.
Bir bakıyorum üstsüz evin kadını, bir bakıyorum baksırlı erkekler, bir bakıyorum ev temizliği yapan baksırlı bir erkek.
Bakmayayım bakmayayım diyorum da, insanoğlu bakıyor işte.
Pencerenin kenarına ne zaman geçsem perdeyi hafif açıp sizi gözlemlerken yakalıyorum kendimi.

Ayıptır ama ya. Yazıktır da bide günahtır!

edit: bu olay geçen yıl yaşanmıştır.
yeşil eşofmanından bıktık komşucum artık havuclutarcinlikek çok haklı. markette orda burda seni yeşil eşofmanından tanımaktan bıktık. korkulu rüyamız oldun resmen. kanka yeşil eşofman kaçç! işte böyle komşucum yani. artık kal geldi hepimize. evimizden olduk senin yüzünden be! o ettiğin hakaretlere ne demeli? çileden çıkardın bizi resmen. kızların kaldığı bi apartta sessiz ortamı beklemen saçma git evde kal o zaman! mutlu musun şimdi yanındaki suskunlarla? al da başına çal evini! neyse sakinim.
Bize gelen misafiri bırak da ilk biz karşılayalım. Sorgu memuru gibi o meşhur 'Niye geldin?' sorunu yöneltme. Hayır kargoyu getiren adama da 'Niye geldin?' sorusu sorulmaz ki. Adam yabancı rezil etme gözünü seveyim. Bir de her pazar günü eve çağırmandaki amacı henüz çözemedik.
sevgili alt kat komşum anladım çocuk uyumuyor, huysuz yaramaz da şu ninni olayını abartmasan diyorum, sesinin bütün betliğini, bütün notlar arası geçişteki çatlakları duymak zorundamıyım. bana da yazık, anlamıyorum ki evin her odasından duyulacak şekilde nasıl ayarlıyorsun bunu. tamam onu geçtim ama bir süre sonra uyumuyor diye küfüre başlama bari, günyüzü görmemiş küfürler işittim sayende, küfür hazinem gelişti. üst katta ki s. amca anladık sen de yanlızsın, yaş yetmiş ama iş bitmemiş de ne olur şu yatağı değiştiriyormusun, yaylarını mı yağlıyorsun ne yaparsan yap, sen ve romanyalı olduğunu düşündüğüm sevgililerin rüyama bile giriyorsunuz uygunsuz vaziyette, iğrendim valla.
nefret ettiğim ve bela okuduğum alt komşum;
sizin yüzünüzden 2 aylık evimden taşınmak üzereyim. Ve az once ciddi sesler geldi. patırtı gürüldü. Tahminimce piçlerinin anası olacak kadın verdiğin 14 şubat salaklığı hediyeni beğenmedi. önce saydırıp küfrettin. sonra eline gelen ne varsa sağa sola attın.
umarım karın olacak kaldırım yosması zarar görmüştür. umarım birazdan polisler gelir seni bir daha çıkmamak üzere içeri tıkar. inşallah. sana yeniden lanet olsun. allah seni 8 çizerken verdiği belalarla üç gözlü 8 yapsın.
naber lan?

bak dostum, hergün sabahın yedisinde ikinci kattan koştura koştura apartman kapısına inip, zilinin üzerinde ki kürdanı küfür ede ede çıkarma nedenini anlatayım sana.

benim evden çıkıp işe gitme saatim 7.30. bunun için saat 7.20 de telefonumun çalması ve beni uyandırması yeterli. ama senin evden çıkış saatin(ben çıktığımda bile araban kapının önünde olduğuna göre) 8.00 falan olmalı. ama senin telefonun alarmı 7.00 çalmaya başlıyor ve uyanmıyorsun. bu aradaki 20 dakikalık fark benim için çok önemli. senin titreşimli telefonunun alarmı beni uyandırmaya ve sinir harbi yaşamama yetiyor.

dostum, ben takıntılı adamım. odamda,tıkırtısından rahatsız olduğum saatleri bile bulundurmuyorum. bir kat çıkıp da telefonunuzun titreşimini kapatın diye de uyarmak saçma geliyor. onun içindir ki, her sabah, ikinci kattan koştura koştura inip o zilin üzerinde o kürdanı çıkarmak zorundasın. taa ki, o titreşimli telefonun beni saat 7.00 da uyandırmayana kadar.
her akşam saat 22:00 sularında başlayıp

+ hulyaaa hulyaaa

ve karının sana cevap vermemesine rağmen gecenin bir yarısına kadar buna devam etmek.

ayrıca nasıl beceriyorsun üst üste 37 hatta 45 kereye varan aksırmaları yuh be...
Merhaba Sevgili Komşum,

işten yorgun argın gelip apartman kapısına vardığımda o veledinin bagırarak yankı çalısmaları yaptıgı merdivenleri biz yürümek için kullanıyoruz, ses çalışmaları için değil. velede büyüyünce ne olacaksın diye sormaya utanıyorum, mazallah opera sanatçısı der, kalbim sıkışır falan. ama bir dahaki sefere koskoca amfilerimi kapında deneyeceğim haberin olsun.

sevgili komşun.
ben bu yazıyı zemin kattaki biricik komşum orhan'a kazdım.

şimdi komşucuğum hadi attığım mesajı görmedin diyelim, kapına kadar geldiğimde ne diye uyuyor dedirtiyorsun??

komşuluk ilişkilerimiz zedelenmesin diye anlamamışlığa verdim ama dün arayıp yok öyle bir şey gerçekten uyuyodum ben diye açıklama yapmana hiiiç gerek yoktu. anladım ben anlayacağımı.

şaka şaka. şimdi gene başa dönmeyelim. * *

biliyorum gerçekten uyuduğunu, gördüm kıvrılmışsın öyle yatmışsın. ses çıkaramadan evimin yolunu tuttum ben de sen tatlı uykuna devam et diye, gerçi zamanım olsaydı rahatsızda edebilirdim ya. *

şimdi gördüm dediğim kısma takılcaksın sen, en iyisi doğru dürüst bi entrye çevirmekte bu yazıyı.

dün o kadar tartıştığımız ve birbirimizin anlamadığını düşündüğümüz aslında basit olan konu; hatta senin deyiminle artık olay:);

ben dün ekmek almış evime dönerken bir uğrayayım dedim, kapıyı ev arkadaşın açtı;

-gelsene, dedi. ben;

-yok mok, dedim. müsaitse bi seslenir misin?

kapını açtı ve -hemen- kapattı;

-uyuyo dedi bana, teşekkür ettim çıktım evime.

işte sonrasında senin anlattığın kısıma geliyoruz. bundan bi 5 dakika sonra arkadaşın tekrar odana girmiş ve malefiz geldi uyuyo dedirtiyo dedim gitti. demiş. ama demedi öyle bir şey.

yani ben senin uyuduğunu görmesem de biliyorum ve inanıyorum.

sanırım olay kapandı.

ne uykuymuş be olay oldu. *

her neyse gene de umarım iyi uyumuşsundur. *
Sabahın köründe kral tv eşliğinde uyandırılmayı sevmiyorum sevgili alt komşum,bunu artık anlamalısın.
ertesi gün vize olan gece saat 4 e kadar müzik açan .pneler bi daha duvara değil size vurucam.
yurt
Bi daha o kadar kısa etek giyersen asansörde sana değdireceğim demedi deme.
ben senin bana verebilme ihtimalini sevdim.
az sevişin amk evi yıkcaksınız lan. bu başlığa ihtiyaç hissettim.
yakın akrabalarıyla altlı üstlü oturmuş, merdivenleri halıser kaplı, kapısının önünde bir yanı kırık çekyat bulunan nesle aşinayız, o neslin çocuklarıyız evet.

evet, ayakkabılarımızı ta alt demir kapıda çıkartır, alt kapıda ev terliklerimizi giyer öyle çıkardık. tamam bu da kabul.

ama artık toplum düzenine geçtik sevgili alt komşum. kocanın ayakları zift gibi kokuyor. adam eve geldikten sonra apartmanda nefes almak imkansız. koca apartmanda 30 kapı var, bir tek sizinkinin önünde yığınla ayakkabı duruyor. defalarca şikayet ettim, defalarca ayaklarımla sürüyerek ayakkabılarınızı merdiven boşluğuna attım. hatta kapına yazı yasıp astım. yok umrunda bile değil.

tamam güzelim çok kuğlsun, kimseyi iplemiyorsun da al şu ayakkabılarınızı içeri. ya tamam alma allahın cezası bari sadece bir çift bırak kapıda. ya yazlık sandaletlerini bari kaldır insan evladı değil misin? insan pullu abiye ayakkabısını bile kapıda bırakır mı? koy kutuya kaldır şunları gardropuna.

duydum ki arkamdan rahatsız oluyorsa ne yürüyor merdivende, asansöre binsin demişsin. yok ya sana mı soracağım güzelim. benim klastrofobim var. binemem asansöre. nefesimi tutar 7 kat merdiven çıkarım yine de o asansöre binmem.

ben pes etmedim, yarın sabah 6 da mavi çöp poşetine dolduracağım kapındaki tüm ayakkabıları. valla bak. çöpün yanına bırakacağım poşeti de.

yatak odanızın üzerindeki oda benim, daha detaylı yazacaktım ama sözlüğün bunları duymaya hazır olduğundan emin değilim. sizin yüzünüzden geceleri ağır metal dinlemeye başladım. başka türlü uyku girmiyor gözüme.

nefretlerimle,
üst komşunun kızı.
Kulume muhtaç olduğunu unutma komşu pişman olursun sonra.
bende isterdim galatasaray gol atınca normal bir sevinç yaşamayı ama kusura bakma iş galatasaray olunca duygular ön plana çıkıyor. kızını da uykusundan uyandırmak istemezdim de akşamın dokuzunda yatmasaymış. babasına da şikayet etmiş bebe sabah kalkar kalkmaz. komşu komşunun sesine muhtaçdır. yok lan o öyle değildi neyse.
komşuu senin ben ta amına çakayım ne lan bu sabahın köründe hemde aşağımda olmana rağmen çocuk sevgini sikiyim başkasının çocuğu yokta bir sende var bide böğürmesen adam gibi sevsen hadi neyse böğür ulan böğür onada eyvallah ama bari sabah sabah kafamı sikme piç.
puştluk yapıp her kapımın açıldığında beni izleme, kapıyı kırar dalarım o eve ve vazelinin kötü bir anı olarak kalmasına sebebiyet veririm anladın mı beni kuzenlerini gıdıkladığım? Ayrıca evime girip çıkanlar beni ilgilendirir bilader, senin kızlar bana bile iş koydu sen kendine bak önce. o karını da arada bir yıka asansörü kullandıktan sonra 15 dakika boyunca kimse kullanamıyor o asansörü. çocuklarında tam bir akıl hastası. ne lan o öyle merdivenlere sıçıyorlar? karı kız eve girince gelip bir daha kapımı çalarsan satırı yersin makatına canım komşum. annene selamlar. kendine kötü bak, gebermen dileğiyle.