bugün

kafanla, götünün yerini karıştırmayı bırak artık.

adam ol.
ahh şu sevgili ben ; öyle farklı insanlar tanıdın ki burada,öyle değişik kafalarla yakın oldun ki ...hepsi ayrı bir pencereden bakmanı sağladı hayata...murat urfalı.. bir urfalıdan hiç görmediğin doğunun insanını dinlemek o kadar farklıydı ki... dibine kadar içen,hayatı g..tüne bile takmayan ozanla yakın arkadaş olmak...Allah'ın karadenizli lazını sevmek...her şeyin farkında olan ,büyümüş ,hedefleri için her şeyden her lüksten kendini geri çeken engini tanımak..onunda bir bardak mandalina çayı içmek...onunla olgunlaşmak...tarafsızlığını izlemek ve bundan haz almak...

ismi lazım değil deli gibi ırkçılığın adını milliyetçi koyan ,sokakta gece yarısı bu dava yüzünden elinde sopalarla koşan insanlar gördün...bir daha büyüdün...sabahlara kadar bıkmadan usanmadan clublarn cıvkını çıkarıp,kızları kesmeye doymamış erkekler gördün,aile baskısından mıdır yoksa kanında var mıdır bilinmez buna izin veren de onlarca kız.

aşk üzerine düşündün,ama ağlamadın,ağlasan da hemen geçti...

o olmadan yaşayamam dememiştin hiç,burda da demediğin için yine sevdin kendini.biliyordun bencillikti bunun adı belki,ama doğanın kanunu buydu herkes bencildi, başka çare yoktu, bu can sana emanetti ve sana emaneti hor görmek gibi bir hak tanınmamıştı...

bir adım yükselebilmek için yalakalık yapan iğrenç insanlar tanıdın, güldün, sen bunları yabancı bir kentten başka nerede görebilecektin ki zaten,,,küçük dünyanızda aynı kültürü paylaştığın insanlarla her şey hem güzel hem de kolaydı aslında...ama olsun şimdi de güzel, en azından şükretmeyi biliyorsan öyle...öğrendiklerin,yaşadıkların,farklı hayatlar seni sürekli düşünmeye itti..insanlar üzerinde,kalıplaşmış şartlar üzerine,aşk üzerine,dostluk üzerine,özellikle büyümüş olmak üzerine...

ahh şu sevgili ben yeter bencilliğinle gurur duyduğun git ve biraz uyu artık! ama kendini sevmek gerçekten iyi fikirmiş.
insanlara hak etmediklerinden fazla değer verme ve gamsız ol. gamsız ol ki karşındakiler senin çok üzüleceğini bildiği için yaptıkları şeyleri tekrarlamasınlar. çok sevme zaten onu demiyorum bile sana. azıcık kin tutmayı da öğren.
ben benim yapacağım işi s*keyim.
bir evliya tanıdın.

açık kerametlerini gördün... 21. yüzyılda hala böyle insanlar olduğu aklına gelmezdi hiç... ama böyle şeylerde oluyormuş.
eski zaman hikayeleri der geçerdin... fakat yaşadın ve hissettin... ölesiyede sevdin onu... asil duruşuna hayran kaldın... benim gibi pis bir çöplükten tiksinmedi... ben bile kendimden iğrenirken o pişman ol vazgeç bu yollardan demedi mi..? seni böyle bunalımlı yapıyor bunlar hasta ediyor oğlum demedi mi kaç defa o hassas bakışlarıyla... gel ışığa aydınlığa gel, demedi mi..?

kaç defa iğrenç bir halde çıktım karşısına... iğrenç bir ruh ve kalp haliyle çıktım... iğrenç ortamlardan dökülüp karanlık sokaklara onun gözlerine o hala anlayamadığım insan gözleri gibi olan ama daha derinlere bakan ulvi gözlere geldim... geldiğimde ben ona hayran olmakla meşgulken gözlerime bakardı ve anlardı bütün kalbimden geçenleri... anlardı ve utanmamam için belli etmezdi. nazikçe, kırmadan nasihat ederdi ortaya doğru. şahsen söylemezdi. o gırtlaktan gelen çatallı seslerden dökülen cümleler geceleri ağlatırdı beni düşündükçe hatta yine yazarken bile ağlatıyor...

kaç defa yanından çıkıp bulutlara basa basa bir daha hiç günah işlemeyeceksin, düzgün biri olacaksın diye kararlar vermedin mi..? onun gibi olacağım diye sevinmedin mi..? insanlar gibi et ve kemikten fakat uzakları özleyen ve hisseden o tertemiz kalp gibi olacağım diye dua etmedin mi..?

peki bu hal nedir..? her türlü iğrençlikler, hayatı boş vermeler nedir? eskiden onun yüzüne bakar ve yıkanırdın şimdi yüzüne bakacak bir yüz bile kalmamış... bu yüz nedir..? aynada boş boş bakan bu gözler nedir? bunları ben mi yaptım diye inanamayan bu gözler nedir? düşünmesi bile acı veren bu koskoca yük ne sırtımda? pişmanlıklar ne?

anladım ki sen ya onun yanındaki tertemiz çocuksun.
ya da en aşağılık bir iki ayaklı hayvansın sen.
ikisi de sen olamazsın çocuk! sen olamazsın!
r o k allah belanı versin kıvırıp kendi götüne sokamazsın diyorum işte anlasana yarram.
çok kadın az kadındır yavru. uyan artık. ayrıca senden adam olmaz.
Asabiyetinde bir sınırı var ama artık. Bukadarı fazla.
kurkcu kızım sen hayatta akıllanmazsın..
deli gibi içtin önünü göremeyecek kadar hiç bir sey düşünemiyecek kadar sonuç ne oldu geçtimi sıkıntın unuttun mu içme sebebini hayır.
üstelikte çatlamak üzere olan bir baş bulanan bir mide uykusuz şişmiş gözlere sahip oldun.
kabul et kürkçü çocukluk yapıyorsun. ve bu yaptıgını kendine yakıştıramıyorsun. duygularını ve hareketlerini kontrol edemiyorsun.
ne olacak senin bu halin bilmem.
sen böyle içmeye devam et yakındır içmeden duramayacagın günlerin gelmesi. dengesiz hatun. işin var ailen var dünyalar güzeli kızın var kendine ait bir hayatın var. kimseye muhtaç değilsin, kendi ayakların üzerinde durabiliyorsun. allahtan belanımı istiyorsun daha. hep mutsuz hep depresif.
toparlan silkelen kendine gel..
etrafın güzelliklerine bak son zamanlarda arkadaslarını ihmal ediyorsun onlarla vakit geçir.
hatta git bugun saçının rengini değiştir mutlu olacaksan..
ama içme çiçege, böcege, güneşe, entry'e ağlama deli gibi giymeyecegin kıyafetler alma. yemeyecegi pastalar yapma. biraz kontrollu ol.
ha birde üzerinde hak sahibi olmadıgın insanlar için kıskançlık yapma biliyorum bu huyun değil ama son zamanlarda seni kıskançlık yaparken yakalıyorum yapma.
olmayacak dualara amin deme. masalların ilk okulda kaldıgını hatırla sen o mutluluk masallarını kızına okuyorsun kürkcü çocuklaşma.
duygularınla değil mantıgınla hareket et.
pire için yorgan yakma.
4 gün izin alamadın diye iş bırakılmaz hanımefendi. senin keyfi iş bırakıcak lüksün yok düşünmen gereken bir kızın var.
sen adam olursun da..
bu daha kaç yılını alır bilmem bu potansiyel var ama olmak için çaba sarf eden yok..
Sevgili kendim,

Bütün hayatın boyunca, küçük bir kız olarak, pembe hayallerle çevrili dünyanda yaşadın. Hayal kırıklıklarına rağmen, bir türlü akıllanmak bilmedin. Kırıldın, anlamadın. Üzüldün, umursamadın. Bu kadar saf olmak zorunda mıydın bilemiyorum gerçekten. Laf aramızda, sana uzun bir süre boyunca gıcık oldum.
inandığın şeyler uğruna çırpınıp durman da hiç bir işe yaramadı. Olmak istediğin yerde, olmak istediklerinle birlikte olmadığının farkındasın.
En azından, artık mantıklı adımlar atmanı, yorulmamanı rica ediyorum.
Zira, burcundan kaynaklanan duygusal yapın, artık iyiden iyiye sinir bozmaya başladı.
Akıllan artık gözünü seveyim.
oturduğun yerden kaldır kıçını ve yol al.
''öyle uzak ki yerim
uzakları aşıyor
bütün özlediklerim
benden ayrı yaşıyor

ya herşeyim ya hiçim
sorma dünya ne biçim
bir kördüğüm ki içim
çözdükçe dolanıyor''

daha ne diyeyim.
kendine yazı yazan kişi durumu.

sakin ol uluu. önce sözlüğü bir tanımaya çalış.
bol bol oku. hadi bakalım.
maymun iştahlı, karadul örümceğisin sen.
leşleri temizlemekten harap bitap düştün be penguen.
neden kendini aşan ilişkilere kalkışırsın?
hatırlar mısın yıllar önce izmirlinin biri sana masum demişti.
ya şimdi? bok masumsun!
kırılmış kapıların, yağmalanmış bir bedenin var artık.
tövbe mi? s*ktir lan! hamam hamam gez, milyonlarca tas su dökün bok dönersin sen o eski haline.
kısacası intihar etmeye ramak kaldı.
çalınmış gülüşlerin,
kırılmış bir kalbin,
kirlenmiş bedenin,
yağmalanmış ruhun ile toprak bile kabul etmez seni.
atla marmara' nın soğuk sularına, atla lan atla!
ölme şerefini göster salak!
kutuplar kadar olmasa da iyidir.
bulamasınlar pengueni.
sonra manşet atılsın bir köşeye: " penguen intihar etti."
az ye az.
kafanı bir an önce toparlamalısın. ufak şeylere takılıp kendini üzmemelisin. beklentini düşük tutki hayal kırıklıkların azalsın, mutluluk sana yaklaşsın. herşey çok güzel olacak.
yanlış üstüne yanlış yapıyosun helal olsun akıllanmıyosun da al çek şimdi ızdırabını zırlamayı da kes tamam mı. tamam sakinim.
hadi kadir bitir işini, you win başardın kadir.
zeitgest'in 35. dakikasındasın bitir artık şunu piç.
"en fazla neyi bilebiliriz şimdi
bulmacalarda geçen gemici deyimlerinden başka
hangi rakıya vursak kendimizi..."

m.mungan
şu müziği biraz kıs lan...
sabret, az kaldı...
g.t oldun mu hani aramaz diyordun.
şimdi öncelikle insan kendisine ne bok yemeye yazı yazar diye sorabilirsin sayın okur. ama şimdi şöyle birşey var bu aqdumunun yerinde senelerdir yazıyorum ben ama bir kere açıp okumadı kimse. ne sikime yazıyoruz o zaman bari yazdıklarımızın bir anlamı olsun. Ben bu yazıyı kendime yazıyorum arkadaş en azından döner döner okur kendime gülerim aq.
önce bi' o eli indir ! adam olacaksın !
güncel Önemli Başlıklar