bugün

askere gitmek istemiyorum. askerleri sevmediğim veya vatanımı sevmediğim için değil. 2 ünv. bitirip atamam yapılmadığı için. ulen diyorum önce vatan bana hak ettiğimi versin, sonra göğsümü gere gere en sıcak çatışmalara gireyim 35 saat nöbet tutayım koymaz.
sıcak bölgeye gidersem şayet bir pkklıyla anlaşıp kendimi baldırımdan vurdurasım var. gazi kontejyanıyla atamam yapılır da olmak için doğduğum öğretmenlik mesleğine kavuşurum belki bu sayede.
aslında hiçbir şeye ihtiyacın yok. ne seni seven bir sevgiliye ne de seni teselli edecek bir dosta. çünkü gün gelecek sevgilin terkedecek, dostunda sırtından bıçaklayacak. tek ihtiyacın olan anı yaşamak, hayatın tadını çıkarmak.. mutluluğu denemeyi hakediyorum.
saate bakıyorum 00.13. neyse uykum gelir birazdan diyorum. televizyon önümde ama sesi kısık. biraz ona takılıyor gözüm. 2 - 3 entry giriyorum saate tekrar bakıyorum kaç dakika geçmiş diye. saat 02.58. kısaca; napıyosun lan sen? kendine gel artık!
yarın git saç rengini komple değiştir, kestir falan da, ee tabi o kaçınılmaz alışverişini de yap ki depresyon da olduğun iyice çıksın meydana, e mi?... zaten ayakta uyuyorsun... he bir de farkında değilim sanma, ağlayasın var ağlamıyorsun, ağlayasım var ağlamıyorum şarkıları eşliğinde... içip içip geberirsin de sen şimdi...
sıkıldım iyilikten yaşasın kötülük!
şu aynadaki adam ne kadar yakışıklı ya.
saf olma. azcık planlı programlı ol, yarım yamalak iş yapma. yoksa üst üste 3 gün okula gidip öğrenci işlerinde sürünürsün.
Sevgili desem inanir misin,
yoruldun biliyorum; ama garip değil mi, acı çekmiyorsun. bir yerlerde bir şeyler oluyor, biliyorsun ve etkilenmiyorsun. yapma bunu, hayattasın yaşıyorsun sen. hisset bunu artık. yaşadığın şehrin ne önemi var? biliyorum, sevmiyorsun ama sevmek zorunda değilsin bunu anlamalısın. herkes sevdiği şeyleri yapmıyor ki sonuçta, alışmalısın bunu. atlatacaksın co biliyorum. güçlüsün, herkes öyle zannediyor. en azından göründüğün gibi ol...

Sevgiler..
kendimi anlatmak zorunda mıyım?
kimsenin dinlemediği notlardır.
nerene yazdın hocu? diye sormak istediğimdir.
biraz çenene sahip olsan dünya daha güzel bi yer olurdu bence.
Yine akıllanmadın, hani ekonomiye dikkat edecektin, hani sigarayı bırakacaktın, hani sevgiliden ayrılacaktın, hani denizi olan bir yerde yaşayacaktın...
Mal mısın lan sen?
hiç akıllanmıyorsun, herşey müstahak sana!!

yani bana..
neden bir baskasini sevme cabasina giremiyorsun. cevrende onlarca insan varken, birine sans vermelisin.
Bok gibi korkuyorsun nolcekmis.
Olacaklardan, yeni yaşantından, annenden ayrılmaktan çok pis korkuyorsun.
içten içten hem de. Üzüntümüz de çok, böyle boğazında biyer hep yanmakta, o içteki sızıyı ilk defa bu kadar çok hissediyorsun.
annen, psikolojin bozuldu hep susuyosun, dediğinde yalanlasan da öyle. Nerde eski içim, nerde eski mutlu görüntüm.
Üzülme diyemiyorum ama biraz annenin çocuğu olsan keşke be nolcekmis, kadının yaşadıklarını sen biliyorsun en iyi.
Çok korkaksın nolcekmis çok. Ama annemi çok seviyorum ayrılamam diyorsun.. Sevgi değil bu yaptığımız bahanelerin ardına sığınmak sadece.
Seninki bencillik. Hep tekrarla içinden hiç unutma.
En büyük bencil nolcekmis.
En büyük korkak nolcekmis...
Belki o zaman cesaretimiz olur biraz, hep tekrarla...
Herkes bir şeyleri hesabedemez, hataya düşer, sen nasıl hem sıkıntı çıkacağını kendi ağzınla söylemene rağmen önlem almıyorsun! Göz göre göre başına iş açtın.
şaşkınsın, takılıp kaldın.ne yapsan; neyi yapamasan, kendinden tatminsizsin.hırslısın,özlemlerin var.ruhun huzursuz.uçarı ve kararsız karakterinin getirdiği tutarsız hareketlerin, sana ve çevrendekilere acı çektiriyor.sorumsuz davranışların yüzünden karşı karşıya kaldığın başarısızlığın altında ezilen egon, özgüvenini hırpalıyor.streslisin, iç hesaplaşmaların var.tedirginsin, korkmuşsun.duyguların seni yüzüstü bırakıyor.işleri kıvırıp kıvıramayacığını sorgulatıyor.işte senin sonunu bu getirecek.
iyisin lan, aferin.
ağlayan da sen sevinen de... şaşıran da sen sakin duran da... yorulan da sen yoran da... sen? hangi senden bahsediyorsun? üstelik bazen elimizde değil seçmek... her ne kadar insan tercihlerini yaşasa da. gidersen özlerim mesela. ve aslında özleyen biri olmayı istemiyorum ama sen seçiyorsun benim adıma. ben sadece seni incitmemeyi seçebilirim. bilerek üzmemeyi seçebilirim. ama her şeyi seçemem tercih edemem. kendim olayım diyorum. hayır bu sen değilsin diyorum. sen kim oluyorsun şimdi? ve kim seçti bu seni?
hayır, kelimesini kullanamadığım için ben adam olmam.
200. yazı için mükemmel başlık.

kaç gün oldu bilmiyorum.
ay oldu mu,
zaman böyle geçer.
yoruldum aslında gibi,
insan hep yorulmaz mı aslında
benimkisi de laf işte.
yazma o zaman
kime
niye.
cehalet işte
cevabı bilinmez sorular.
hep böyle midir insan
sana soruyorum uyan.
bırak klavyeyi
ah violensel
şimdi çalsa belki
konçerto keman.
yazılı tarihte yok bunlar.
geçmiş insanın halleri
sanki.
resim yapabilseydim
senin resmini yapardım
kelime.
duydun mu beni.
kılıktan kılığa
sen hergele
sen namussuz
sen aşk
sen
sen,
bilemediğim
tek şey.
kafan çok karışıksa bunun sebebi sen değilsin. bunun nedeni zamanında az balık yemen.
sorun sende değil bende.
aman tatilde bitti.
güncel Önemli Başlıklar