bugün

neden bu kadar şerefsizsiniz? hatırlatmak zorunda mısınız? ben bilmiyom mu en sevdiğim insanın şu anda beni siklemiyor olduğunu?
Bana şu sigaraları arka arkaya yaktırmayın olm.
sen olmasan sözlükçüler ne yapardı ya la?
geceler, gün ışığının sakladıklarını çıkarıyorsunuz. anlamsızca yürümeyi hatırlatıyorsunuz sokaklarda caddelerde. yalnızlığı fark ettiriyorsun mutsuzluğuda. sahi senin güzel bir yanın yok mu ?
biraz daha sessiz olsan kesin delirirdim yalnızlıktan.
bunu kim okur bilmem ama söylemek istediklerim: yok gece karanlıkmış, yok efendim yıldızlarmış falan değil. zaten gecenin pek farkı yoktur gündüzden biz şehir insanları için... yıldızlar görünmez ve sürekli yapay bir güneş vardır. karanlığın çaresini bulmuş herifin biri de bizim hayri amcaya yeni dert binmiş, elektrik faturası diye.
sessizliğe bir çare bulamadılar ya ben buna yanarım işte. lan buzdolabını bıraktım, dolaplar bile çatur çutur sesler çıkartıyor geceleri. bir de müzik açsan komşu kızar 'ne lan bu gürültü bu saatte' diye.
ne yapmalı bilemedim gece.
bak şimdi de kendimi sorguladım gece gece.
geceye yazı yazıyorum bildiğin.
gece.

pardon gecelermiş.
her karanlığın ayrı bir heves,
ama sonu hüzün dolu ..
onun seni sevebilme ihtimalini sevmişsin şimdi neden bu nefret .?
sıradan bir gün, sıradan bir akşam, muhtemelen de bir iki saat içinde yatılacak bir gece.

ama bir kelime bam teline çarptı, bir özlem, bir anı...

sonra aynı şarkılar, aynı tat;

hey gönül yine bu gece kederin geceden yüce...
Bu sefer yazmıcam uzun uzun.diyorum ki yatasım var,uykusuzluktan gebermekteyim ama içim rahat değil yapılacaklar var.oyle boktandı işte.
bir sabah değilsin ama senide severim. çocukluğumdaki yaz akşamları geldi aklıma. bir akşam babam bizi vapurla karşıyaka' ya götürmüştü. deniz göğe dönmüş yıldızlar tek tek yere düşmüştü sanki. vapurun kenarına ilerlemiş gözlerimi kapatmıştım. rüzgar sanki güzel kokuları bilinçlice seçip bana getirmişti. vapurda kiler kendi halinde sohbete dalmıştı. babamın yanına koşturmuştum sonra, kucağına çıkıp orada uyuyakalmıştım. güzel günlerdi be sözlük. çocuk olmak, çocukken kıymetini anlayamayacak kadar değerliymiş meğer. büyüyünce anladım.
Ulan bitme desek hemen bitersin şimdi de bitmeyeceğin tuttu de yürü git lan . zaten ismin de pek hoş değil.gece,akşam falan isminiz hiç tekin gelmiyor bana bir ibnelik çağrıştırıyor.sabah mesela tam delikanlı vakit ismi.
Ulan ne oluyoruz notu: Entrye başlarken çok derin şeyler yazacam sandım.kelimeyi eleştiriyorum te allahım ya.
Hadi bit lan.özledik oğlum az halden anla.bit de doyasıya sarılayım.
sen seç ne bırakacağını ama geceye bir şeyler bırak anlamındadır.
Pohumu bırakıcam artık bıktım şu başlıklardan.
görsel
peçetelerden lütfen uzak duralım.
bir gün daha onsuz geçti. sanırım alıştım artık yokluğuna. içim acıyor bazı bazı. hala kalbimde hissedebiliyorum seni. unutmak kolay değil belki ama zorundayım. imkansız olduk işte daha ölmeden. beni, emeklerimi, emeklerimizi yok edip gittin. verdiğin sözleri unutup gittin. hani kızımız olacaktı bizim. tüm hayallerimizi yıkıp gittin.
"gözünü seveyim çabuk gitme. sabah sınav var."
Uyuyamıyorum ya sanki uykum ayrı eve çıkmış gibi böyle.
Sarap gibi yillanmis gonlum bicare sensiz uzayan gunlerime karisip gidiyor...
hele çay koyda sabaha kadar konuşacak şey dolu.
Ve geceler sessizlige cekilirken icimde cigliklar basmaya basliyor... gozlerim gozlerine karisiyor karanlik isik olmayan adaletsiz gunlere...
Sessiz kalma ne olur bu kadar...
Sessizliğinin içi nasıl karanlık!
Sabah olunca sen de gideceksin...
Gündüzler de karanlık sensizlik kadar...
bi siktir git be yeter lan her gece melankoli manyağı olduğum. üzdüğüm insanlar siktirin gidin siz de aklımdan. buraya kadar amk bundan sonra yaptığım hiçbirşey için vicdan azabı çekmeyeceğim. yaparken doğru bildiğim şey için sonradan üzülmeyeceğim.
amanda gece amanda canısı... amanda bitanesi... amanda oyy oyyy... sen nisan ayında kar yağdırmaya utanmıyormusun lan şeyimiz dondu burda...