bugün

yolda giderken arada bir dükkan camlarından yansımama bakaraktan söylediğim şaşırmayla karışık haykırma cümlesi. o an hayal ettiğinden farklı bir "ben" gören bünyenin ister istemez verdiği refleks gibi bir şeydir. düşünülenden daha kısa ve kambursundur, saçın son baktığın gibi değildir, yürüyüşün hiç de süpersonik değildir vb. gibi bir sürü detay canını sıkar ve sonuna "cık cık cık.." ekleyebileceğin o cümleyi söylersin.. "ben bu muyum lan şimdi..ne bu mınakoyım ya..cık cık cık.. yazıklar olsun .."
leman dergisi'nin ünlü karikatüristine çizdirdiğimiz karikatürü gördüğümde ağzımdan dökülmüş söz öbeğidir. zira benle yakından uzaktan alakası olmadığını düşündüğüm koca ağızlı kız bozmasına verdiğim paraya mı, beklediğim sıraya mı yanayım bilemedim. ( uludağ ünv. bahar şenliklerine bu yıl ilk defa katılmış olmanın verdiği büyük heyecanla aktivitelerin b.kunu çıkarıp hepsine katılmış olmanın sonucunda ortaya çıkan bi durumdur. )
kafanız güzelken süper pozlar verdikten sonra ayılmanızla o pozların imha edilmesini isterken ağzınızdan çıkan ilk cümledir.