bugün

Nihan'ın üzgünüm adlı şarkısında geçen şarkının ana temasını oluşturan cümle.
ben birkez sevenlerdenim
ölümsüz bir aşk arıyorum
aradığım adam sen değilsin
hiç sanmıyorum

şeklinde (bkz: sanırsam) nakaratı olan şarkı.
sözleri için,

Üzgünüm ama cevap veremem duygularına
Sen sevdiğini sanıyorsun
Küskünüm al kalbini senin istediğin
Bende yok ki
Vaktini boşuna harcıyorsun

Derman değilim inadına
Senin yanına yalvarma
Lütfen beni bundan sonra bir daha arama

Derman değilim inadına
Gönül yarana yalvarma
Lütfen beni bundan sonra bir daha arama

Ben bir kez sevenlerdenim
Ölümsüz bir aşka arıyorum
Aradığım adam sen değilsin
Hiç sanmıyorum
*ergen gencin diyebileceği laftır. ah ben aşık oldum, bir daha böylesi gelmez benim başıma. bu ne sevgi ya rabbim!! kolpadır. iki tane vuracaksın ağzına. otur dersini çalış serseri! ama abi.. bak hâlâ...
"çok kitap okumuş, film seyretmişsin güzel yavrum!!" denilerek kafa göz dalınması gereken söz. "lan niye söze dalıyorum, söyleyene dalıyım." diyorsan, gelişme var afferim.
(bkz: ben bir kez sevenlerdenim)
(bkz: diğerlerine verenlerdenim)
yada

ben aşkı ölümsüz bilenlerdenim
bir ömür boyunca sevenlerdenim
ellerin elime değmesin derim
eğerki sonunda ayrılacaksak...
gecenin bir vakti arka koltukta seyahat eden gençlerin radyoda duydukları, bu da neymişki böyle dedikleri, pek sevdikleri, eve gelir gelmez bulup dinledikleri şarkıdır. derman degilim... kısmı özellikle pek bir güzeldir.
gerçek aşkını geç bulmuş ama erken kaybetmiş, başka aşk aramamış, aramaya gerek duymamış deli gibi seven kişinin durumudur. gerçekten çok sevmiştir, emek vermiştir sevgisi için.ama sevdiği ona bunu çok görmüş ve ardına bakmadan çekip gitmiştir.o da bu güvensizlikle yeni birini istememiştir dünyasına. küçücük kalbindeki kocaman sevgisiyle yaşamaya çalışmıştır, mutlu olamamıştır ama.
dünyaya bir daha gelsem sevgilim arar bulurum yine seni severim sözü dilinden düşmez bu bahtsızın.
olsundur. canı sağolsundur.