bugün

aşk kelimesinin anlamını, aslında ne demek olduğunu bilmeyen, hayatını mantık çerçevesine göre planlamış, genellikle sıradan, ruhsuz insan söylemidir.

aşk çok sevmek değildir zannımca, çok çok sevmek de değildir. aşk hayranlık duygusudur. bu bir şarkı, bir kadın, bir müzik grubu ya da ne bileyim bir portre.. olamaz mı olabilir. tabiki her zaman bir kadına ya da bir erkeğe, karşı cinse duyulan hayranlık daha güçlü olmuş olmalıdır ki ve adı aşksa bunun, acıyla hüsranla devam etmelidir. çünkü aşk ulaşamamamaktır. eğer ulaşırsan aşk son bulur. onu artık putlaştırmaktan vazgeçmişsin ve ruhunun derinliklerine inip onu çoktan keşfetmişsindir.

aşka falan inanmam ben pöff.. işin esprisi burda, ben kaç kere aşık oldum çok iyi bilirim bu duyguyu siz ne anlarsınız meselesi değil tabi. insan düşünen bir canlıdır ehe güzel tamam evet insanlar konuşarak anlaşır evet hayvandan farkımız.. insanlar aynı zamanda güler, ağlar, hayal kurar. öleceğini bilerek yaşamak, sebepsiz yere kafanda kurguladığın bir şeyden acı çekmek, vicdana ve duygulara sahip olmak.. sonra bir ruhsuz daha atlar ordan "bana felsefe yapma!" diye her neyse tabi bunlar da hayvandan farkları e bir farkımız olsun diye vermiş birileri heralde.

kimileri vardır, güler, sevinir, heyecanlanır, bazen hiç bilmediği bir sebepten ağlar, belki bazen bunların bedelini, o eşsiz mutluluğun bedelini öder. acı çeker dibe batar.. sonra küllerinden doğar, düşünür, hayatı sorgular, yeniden gülümser, hisseder, bazen ufacık bir şey hiç olmadık yere onu kahkalara boğar. çevresindeki çoğu insanın hissedemediklerini hisseder, düşünemediklerini düşünür, anlayamadıklarını anlar. kısacası yaşadığı hayatı tanımadan, hayatın ona ne anlam ifade ettiğini bilmeden dünyaya veda etmez..

kimileri de vardır, doğar büyür güler eğlenir içer sevişir ölür.
diyorsa eğer biri, öyle bir yemiştir ki..
bir yobaz cıkıpta "o zaman sen allaha da inanmıyon" diyecek diye korkuyorum hakkaten.
henüz aşk yaşamamış olması muhtemeldir.

toy gençlerin sadece kendilerini kandırdıklarını düşündüğüm beyaz bir yalandır.
Ben Aşka inanmam.
Ama sana inanırım.
Aşık olmamış yazar beyanı. Aşık olunca görüşürüz.