bugün

Ben tek başıma (bkz: allah)'a inanamıyorum, demekki inancım yetmiyor yada mesafe uzak olduğu için benim dualarım, inancım ona kadar ulaşmıyor, o yüzden (bkz: nurcular), (bkz: süleymancılar) , (bkz: fettullahçılar), (bkz: menzilciler) gibi tarikan üyelerini (bkz: allah) ile arama alıyorum, çünki onların vericileri ile kendi dualarımı yaratana iletebiliyorum. Her tarikatın kendine özgü vericileri vardır ve her tarikat kendi vericilerinin en doğru şekilde yaratana bizim dualarımızı ilettiği konusunda birbiriyle yarışır. Tek kural kayıtsız şartsız o tarikatın kurallarına uymak, yoksa yaratana bizim dualarımızı iletmezler. Tekrar söylüyorum, ben tek başıma allah'a inanamıyorum allah ile arama aracı koyuyorum çünki ben bir ...

Çümleyi uygun biçimde siz kendinize göre tamamlarsınız.
Malım.

Tişikkirler.
işte bunu anlayamadı yaradan. Neden? Çünki vericin kısa menzilli. Halbuki herhangi bir tarikata üye olsan sesini daha net duyurabilirdin.
Şu yaşıma kadar hiç bir cemaatle işim olmadı. Pişmanda değilim, hatta allaha sükür ediyorum.
Cemaatlerin içinde ne olur, amaçları nedir bilmem.
amaçları din öğretmek alim yetiştirmek islamı yüceltmekse karşı çıkmam.
Ancak cemaat lideri denilen kişiye tapar gibi bağlanmak, ondan dünya ve ahiret işleri için medet ummak, kendi çıkarları için ticaret yapmaksa bunuda hoş karşılamam.

Bazı cemaatin sorumlu kişileri ile konuşma fırsatım olmuştur.

Adamlar belirli süre muhabbetten sonra, bana gelip paraları ne yapıyorsun, bizim gazeteye üye ol gibi şeyler söyledikleri anda midemi bulandırdılar.
Hatta bir cemaate yakın bir partiden gençlik kolları başkanlığı teklifide aldıp bu cemaat nedeni ile reddettim.
cemaat denilen oluşum maddi menfaat için değilde, islam için çalışıyorsa samimidir diye düşünüyorum.
güncel Önemli Başlıklar