"Belçika, Atatürk'ü tarihin mühim eşcinsel ve biseksüel şahsiyetleri arasında saydı. Belçika'nın Valon Bölgesi Eğitim Bakanlığı'nca hazırlanarak okulların tamamında dağıtılan bir kitapçıkta Atatürk'e edepsiz yakıştırmalarda bulunuldu.

'Homofobie (eşcinsellik karşıtlığı) ile mücadele' adlı 144 sayfalık kitabın 105. sayfasında 'tarihteki meşhur eşcinseller veya biseksüeller' listesinde Mustafa Kemal Atatürk'ün de isminin yer alması büyük bir rezalet olarak değerlendiriliyor. Valon Eğitim Bakanı Marie Arena'nın inisiyatifinde hazırlanarak ilk ve orta dereceli okullardaki tüm öğrencilere dağıtılan kitapçıkla eşcinselliğin aslında 'kötü' bir şey olmadığı ve tarihte de başarılı olmuş birçok ünlünün eşcinsel olduğunun altı çiziliyor."

http://www.zaman.com.tr/w...r/haber.do?haberno=519834
(bkz: yarın ilk uçakla belçika ya gidiyorsun)
türkiye cumhuriyeti' ne yapılmış iğrenç bir saygısızlık. takip edilmeli, peşi bırakılmamalı ve gereken cevap verilmelidir.
insanlar bu cesareti nereden alıyor diye merak ettiğim problem. yok önüne gelen ya atatürk'e yada türkiye'ye laf atmaya başladı. ankara seçim hazırlıklarıyla uğraşacağına birazda dış politikayla ilgilensin.
kendi eşcinselliklerini haklı göstermek için hadlerini aşan bir eylem, gerekli uyarının verilmesi gereklidir.
sadece Atatürk değil tarihe adını yazdırmış nice insanlar bu listede . biz hiç bir şekilde tek bir kötü söz söylenmesine kıyamazken elin adamı çıkıp hiç bir kaynak göstermeden Atatürk ' e i.ne diyor. popülerizm mi ?! evet birileri tarihi kendi başlarına tekrar çizerek popüleritesini yükseltmeye çalışıyor. sokaktaki bir fahişeye bile "-fahişe " diye seslendiğinizde dönüp size "-yaparken yanımda mıydın ?! "diye yanıt verir. sormak lazım buna vesile olanlara : "-yaparken yanında mıydınız ?! " **
belçikada kız erkek demeden kaymamız nedeniyle bizimde başımıza gelebilecek hadise.

eskiden savaş meydanlarda olurmuş.
(bkz: gazete manşetleriyle varolmak)
Peygambere hakaretleri bitti şimdi de Atatürk'e mi başladı diye düşündüren durum

ilk uçakta yerimi ayırttım geliyorum
Belçika'nın türkiye konsolosluğuna aşağıdaki e-postayı göndererk protesto etmemiz gereken meseledir.

e-mail: ankara@diplobel.org

konu: protestation

------------
"Dear Sir,
It deeply hurt our pride and was very upsetting to hear the news about Valonia ministry of education, which published a book, deliberately containing untrue information about our leader and founder of the Turkish Republic, M.Kemal Atatürk.
It is an extremely important and sensitive situation for our people, while we are waiting for your goverment to apology and correct the book immediately."

-------------
not: ingilizcesi daha iyi olan arkadaşlar düzeltebilir.
belgayumluların yaptığı ayıp.
(bkz: belçika şaşırma sabrımızı taşırma)
gerçek olmaması için dualar edeceğimiz iddia.

ama bu olay bizlere bir ders olur mu acaba?

çünkü işte böyle bir şeydir iftira, atarken acıtmaz da atılınca acıtır.

Adnan Menderes'e

Turgut Özal'a

Bediüzzaman Said Nursi'ye

Adnan Oktar'a,

Fetullah Gülen'e,

Mustafa islamoğlu'na atılan iftiraları anımsar mı birileri acaba?

Ne alaka mı diyorsunuz!

(bkz: Sen anladın onu!)