bugün

her işte bir hayır olması durumudur.

şöyle ki yaklaşık 9 aydır yurtta kalıyordum ve laptopumda yanımda olduğundan evdeki interneti kestirmiştim. ne cingözüm ama, neyse işte yurt hayatı son bulup sıcak yuvama dönünce de ulan nasıl olsa yakında tatile falan giderim diyerekten net bağlatmadım.
işte takribi iki üç gün sonra film izlerken şansımı bir deneyeyim dedim ve hoppaa, beleş wireless buldum. hem de full çekiyor iyi mi, neyse işte iilk bir haftamız çok güzeldi, cicim ayları stayla her açtığımda full çekiyor, kolay ve hızlıca download edebiliyordum. aslında ilk 5 gün bir şey indirmedim yazık lan adama da mantığıyla ama son iki gün 8 tane film indirdim helalinden.

sonra bu sabah bir kalktım ki bir de ne göreyim bu wireless bir çubukta çekiyor. deli oldum lan, hem de ayda yılda bir işim var hesabıma bakmam lazım bankadan acil, neyse işte aldım laptopu ve gezmeye başladım, salonun ücra bir köşesine gelince şok oldum, ulan bizim 55 ekran tüplü televizyon vardı eskiden orda şimdi yok. anneme dedim, oğlum onu ihtiyaç sahibine verdik dedi.

neyse dolaşmaya devam ediyorum banyoda da yok hiç bi yerde çekmiyor karısını sattığımının, 15 dakikamı heba ettim resmen, evim ne kadar da değişmiş onu gördüm.

işte umutlar tükenmiş odama dönüyordum ki "du bi işiyim" dedim, sonra işte laptopu koyarken bir baktım üç çubuk çekiyor puşt. hassiktir ama ya derken tuvaletin kapısını bir açtım anasnı skiim tuvalet yok lan. bildiğin 20 yıllık tuvalet kiler olmuş. "anneee tuvalete noldu böyle?" içerden " kullanmıyorduk kiler yaptık." ulan ben oraya sıçıyordum. neyse lavabo var artık oraca sıçarım. sonra işte mercimeklerin kuru bakliyatın yanına attım iskemlemi artık mutluyum.

bu entariyi de yanı başımda duran mercimek dolu kavanoza ithaf ediyorum sözlük. her şeye rağmen beleş wireless için değdi.