bugün

başlığın orjinali belediye otobüsü önünde hatıra fotoğrafı çektiren mal olması gerekirken, karakter sınırına takılmıştır.

herhangi bir şekilde, yolu tatil yörelerinden birine düşmüş maldır. sadece televizyonlardan görebileceği meşhur tatil yörelerinden birine, kendisi için şans, yöre insanı için şanssızlık denilebilecek bir şekilde düşmüş, sadece bardakta gördüğü suyu, üstünde yüzen gemileri, yatları, kenarında güneşlenen çıplak kadınları dumur içersinde gözlemlemiş akabinde ; yanındakine, olum fotoğrafımı çek la, bizimkilere gösteririz diyerek mallığını dışa vurmak istemiştir.

lakin bir sorun mevcuttur. fotoğraflar, kahve ahalisini ikna edebilecek kadar net deliller sunmalıdır. fotoğrafa bakan, bakar bakmaz ; lan bu keko bodrumda/alanyada/çeşmede imiş diyebilmelidir. yörenin meşhur, tarihi ve turistik yerleri önünde çekilen fotoğraflar, cahil kahve ahalisince zaten bilinmediği için, delil olarak kabul görmeyecektir. o halde şu buram buram zeka kokan plan uygulanacaktır.

derhal otogara gidilecek, söz konusu yerin isminin yazdığı bir otobüsün önünde düşük bel pantolon ve atlet eşliğinde poz verilecektir. otogara gelinir, delil oluşturabilecek nitelikte ki belediye otobüsü bulunur, pozisyon alınır. elbette ki söz konusu yerin ismi kapatılmayacak şekilde alınmıştır pozisyon. akabinde şöyle bir dialog başlar. *
- aha oglum bunun önünde çek yazıyo bunda bah

+ eii geç hele çekem

- oglum elini fulaşın önüne koyma haa düzgün çeh

+ la taamm siktir geç şura

- bi dahha gözlüğü takyım oglm, atlette kirlenmiş ha!!

+ çekiyomm

- olum yazıyı alıyon demi. bah yazı çıksın ha net çıhsın bah

+ he alıyom net çıhar he

- (şaka yaptığı her halinden belli olaraktan) ben çıkmasamda olur ama yazı çıhsın bah

+ bi sus laa ammua gocam ha

- çek la çek hadi

fotoğraf çekilir,

- hani baham nassı çıhmışım

+ güzel çıhtı he valla

- la amuaaa godumm beni niye çekmedin it oli it. la sadece yazıyı çekmissin benim yarım nirde oglum.

+ sen demenmi ben çıkmasamda olur diye. yazı çıktı işte gösterince inanırlar oglum.

- seen çekecen resmin ta amuaaa goyaydım ben bi daaa çek amuna goyimm.
(bkz: cikletten çıkan yazar)
gelin arabası olarak belediye otobüslerini düşünen ve belki ilerdi güzel, pembe pamburjurlu bir otobüsevine sahip olma hayalleri taşıyan arkadaştır. Dikkat edilmesi gerekir. Yoksa sizi birgün otobüse atabilir.