bugün

eminim bir çoğunuz buna alternatifler üreteceksiniz. (din, ateizm, siyaset vb.) diğer sözlükleri de çok fazla bilmiyorum ama sözlüğümüz bünyesinde bekarete dair (mütemadiyen) o kadar saçma-sapan başlıklar açılmaktadır ki; bunlar ve bunlara yapılan yorumlar ciddi anlamda basittir. kastettiğim ironi değil. (trollük müdür ne halttır) ya fazlaca bunlardan var ya da sözlük ciddi ciddi gerici kaynamakta.

bunu bir toplumsal değer olarak da görüyor olabilirsiniz, dini bir unsur da. peki bu denli önemli olan unsur neden bu kadar ayaklar altında?

tanım: sözlük içi bir öneridir.
+1'imle katılacağım önerme. tiksinti geldi artık.
sinek öldürmektir, bataklığı kurutmak gerekir.

bunun yerine daha makul olanı "her önüne geleni yazar yapmamak" gibi bir çözümdür ve bunu da "standardı olan cezalandırma mekanizması" takip etmelidir.

yoksa sen "bekaret" konusuna bir "ban sistemi" uygularsın, adam bu sefer gider bakirlik üzerinden bekarete bağlar hadiseyi.

hani cem yılmaz'ın bir tat bir doku serisinde bahsettiği üzere "ben istedikten sonra kulaktan da ulaşırım oraya" misali.

bilmiyorum anlatabildim mi?

he bunun için de ille de moderasyondan yardım almaya gerek yok canlarım.

misal "bekaret başlığı" gördünüz mü yanındaki "x" işaretine basınız ve o başlığın göz zevkinizi taciz etmesine olanak tanımayınız. düşünün ki bu konudan rahatsız olan herkes aynı tavrı gösterdiğinde zaten adam istediği ilgiyi çekemeyecek ve kendini sikecek hırsından.

saygılarımla...
Ulan bu x'in kaç tane sevdiği güvendiği olur. Herkese vermiş.
yasakçı zihniyete karşıyız arkadaşlar.. isteyen istediğini düşünür, söyler ve yazar ebet
Yasakların bu toplumda ters teptiğini bilmeden sunulan bi görüş olsa gerek sen bunu yasaklasan tersten, düzden , çaprazdan bi şekilde adam açar o başlığı.Tiniyeti bozuk kerataların değiştiremezsiniz.
Dini, siyasi tartışmalar da yasaklanmalı. Din kutsaldır. Siyasi partiler de ülkeyi yönetiyor kimileri için çok değerli.
Kısacası tartışma değil de hakaret kısımlarına dokunulmalı. lafı bunun için dolandırıyorum.
başlık parası verilirse zall yasaklar. şaka bir yana yasaklarla yönetilmekten bıkmadık mı hala? beynimizi kullanmak vicdanımızla hareket edebilme özgürlüğümüz varken neden yasaklara ihtiyaç var? yasağın sonu gelmez ki o zaman. evde yalnızken tuvalete sıçar gibi fikir beyan edilmeyeceğini, hala genel wclerde sifon çekmesini bilmeyen kişilere öğretmek için yasaklara gerek yok. tepki vermek doğrudur ama yasak yasakları doğurur. demokratik bir ülkede yaşadığımızı düşünmüyorum. yasaklama isterken bir kere daha düşünün derim ben.