bugün

efendim dün itibarı ile kıvanç tatlıyuğ un ezel dizisine tuhaf bir karakterle girmesi sonucu akıllara gelen durumdur. ilk başta eyşan dan başlar ayar vermeye. sonra eğer ramiz dayının oğlu değilse, önce azat ile sonrada yenge ile devam eder. dizideki bayanlar bitince başlar sıradan ali, cengiz, ramiz vs. dizinin ilerleyen bölümlerinde herkez husumeti bırakıp kendi götünün derdine düşmesi muhtemeldir.
(bkz: mesele diziye behlül ün girmesi değil yeğen)
(bkz: mesele götü kurtarmak)
(bkz: ezelin görmeyen annesi tehlikede)
eğer kenan birkan amcası ise behlülden (8 numaradan) korkmalı, eyşanı kimin düdükleyeceği belli olmuştur.
kayma sırası muhtemelen şöyle olacaktır.
1. eyşan
2. azad
3. sarışın hatun (tefonun ki)
4. başka kadın kaldı mı
5. hah ezel'in annesi
6. o da yetmezse yeni bir kaç kadın girebilir diziye.
dizinin son sözü hazır: "8 numara kayar"
Yenge, amca kızı ne varsa götürecektir. Adamda alışkanlık olmuştur artık.
dizi ekibindeki çocuk sayısı artar .
yeteri kadar kız bulamayınca, huy değiştirip erkeklere de sarkmasından korkulmaktadır..
Behlül dayının torunudur efendim. budur yani. Zaten bu dizide millet yeğenine kayıyor sürekli. Zaten bu aşk-ı memnudada nihale kaymadı mı? yani bir amca - dayı - yeğen fobisi var bu adamın. akrabalarına kaymadan yapamıyor.
(bkz: ezel dizisinin sıçtığı gerçeği)
ve behlül kurtlar vadisinde... Alınan haberlere göre behlül'ün kurtlar vadisi: pusu kadrosuna alınması dizi oyuncuları ile yönetmen arasında sorunlara neden oldu. Memati baş karakterini oynayan gürkan uygun'un da diziden ayrılma kararı şaşkınlıkla karşılandı.
eyşan'la uzun süreli bir birliktelikleri olacak. bu sırada ezel ile bir aile gibi samimi olacak. ama eyşan'la yasak bir aşk yaşayacaklar. sonra ezel bunları basacak.
ezel: "sen benim kardeşimdin! kardeşimdin!" diyecek.