bugün

her şey ailede bitiyor. bu kız ailesinden korkmuo olsaydı bunu yapmazdı. bişelerden kaçmak için yapmış belli. 20 yaşında daha.. ailesi o eğitimi vermiş olsaydı baştan o hatayı yapıp bir erkeğe o anlamda asla güvenmezdi. yine de kızı haklı çıkarmaz hormonları neredeydi bu kızın o bebeği bir çöp gibi atmaya nasıl için el verdi. büyük de konuşmamak lazım kim bilir neler yaşamıştır. ama allah herkese öncelikle vicdan sonra da akıl fikir versin..

bunların hepsini geç aileler eğitilmeli başta. öğretmeliler çocuklarına; neyin doğru neyin yanlış olduğunu. ve en önemlisi de her aile çocuğuna aslında doğrularında oldukları kadar yanlışlarında da her zaman onların yanında olduklarını hissettirmeliler. o zaman bu cahilliklerin de önüne geçilmiş olur.
kiz kafayi siyirmis belli. Akil hastanesine yatmasi lazim. Kurtaja karsi cikanlar yasaklayanlarda sevinsin. Ulan kizin oglanin hepinizin allah belasini versin. Olan masum bebege oldu.
şimdi çocuğunu veya bebeğini bir erkek altıncı kattan atsaydı erkeğe herkes hunharca küfür ederdi, orospu çocuğu falan derlerdi. ama atan kız olunca kimse küfür falan etmiyor, orospu demiyorlar. türkiye'ye özgü bir ikiyüzlülük türü. ben ne erkeğe orospu çocuğu, ne kıza orospu derim orası ayrı. sadece bu da psikolojik bir ince suç, söyleyeyim dedim.
Böylelerini sallandırıcaksın meydanda. Bunun adı insanlık değil
yıl 2013 olmuş, cinsel ilişki yaşadın, hiç mi şüphelenmiyorsun acaba hamile kaldıysam diye be insan?! madem istemiyorsun, böyle bir sorumluluğu kaldıramayacaksın, kürtaj yaptırsaydın, tıp kürtaj için gelişeli yıllar oldu. insan, düşmanından olma bir çocuğa da anne olsa, annelik kutsallığının bilinciyle çocuğuna bakar, sanki 13-14 yaşındasın da "ben bakamam ki buna!" triplerindesin, yaşının insanı olmayı beceremedin. rezillik kumkuması ne olacak! insan, düşmanının bebeğini atamaz lan o yükseklikten, şimdi bir şey derdim; ama edebim müsaade etmiyor.
allahini seven gercek degil desin bu ne amk. bi de hala siyaset yapanlar var.
haberde dikkatimi çeken bir nokta kızın üniversiteli olduğunun belirtilmiş olmasıdır. bu haberi okuyan cahil bir ebeveyn (ki ülkemizde milyonlarca mevcut) kızının üniversiteye gidince böyle kötü davranışlarda bulunacağını düşünüp kızının eğitimine devam etmemesini isteyebilir. haberi birçok kişi okumakta ve okuyan her kişinin kendine has eğitim, kültür, yaşam tarzı gibi birikim özellikleri var. belki seni veya beni etkilemez fakat bu haberi doğuda bir babanın okuduğunu düşünsenize... ne gerek var üniversiteli olduğunu belirtmeye?

ayrıca başlığı değiştirme yetkim olsaydı şu şekilde değiştirirdim " genç kızı, doğurduğu bebeğini altıncı kattan atmaya mahkum eden ilkel toplum bilinci"

bebeğini alıp ailesinin karşısına dikilse ne orospuluğu kalacaktı ne fahişeliği... o da böyle bir yol seçmiş kendine. toplum olarak hiç mi suçu yok bu sözüm ona "namuslu, şerefli" insanların?
dürüst(!) medyaya sakız olmuş kızdır. hiçbir anne bunu mecbur kalmadıkça yapmaz. tecavüz eden adamla kendi isteğiyle beraber olduğunu nerden anlamışlar? yatak odasına kamera mı koymuşlar kızın? bunun açıkça bir tecavüz sonucu olduğu ortada. küskü tatlı gelmişmiş. adamlara bak, kafa yapısına bak! boşuna demiyoruz bu ülkedeki erkeklerin geneli sorunlu diye. kadını suçlayınca çok vicdanlı oldunuz değil mi sizi gidi tatlı su hümanistleri...
asla empati kuramayacağımız zaten kurmayı da aklımızın ucundan geçiremeyeceğimiz kadındır.
bundan 20 yıl sonra o bebeğe bakıp "piç" "orospu çocuğu" diyecek şahane toplumumuzun şimdi o bebeği 6. kattan attı diye "cani" diye nitelendirilen bir annedir bahsedilen kişi.
bu kadın eğer gerçekten "cani" olsaydı azcık mantıklı davranırdı. bebeği boğar sonra da gider bir yerlere gömerdi. ama o kimbilir neyin kafasıyla altıncı kattan atıp bütün dikkatleri üzerine çekti. bu kadar plansız ve saçma bir hareket ne kadar sağlıklı bir beyinden çıkar?
yaptığı şey doğru değildir evet. şu an bu kadını parmakla gösterip "işte orospu demek" çok doğrudur ya hani.
-cahildir korunmayı bilmiyordur. kandırılmıştır , kandıranda sevişmek özğürlüktürü savunan oruspu çocuklarıdır. üniversiteyi kafelerde piyasa yapmak sanan yeni nesil gençlerin katlettiği bir bebek vardır ortada. sonra kızmayın bakire olanlara ve bakireliği savunanlara. evet erkek te kadında bakire-bakir olmalıdır. ha tabiki her önüne geleni sikip bakire kızla evlenmek isteyen oruspu çocukları hariç, onlarını sikini kesip ağızlarına sokmak gereklidir.
zor durumdadır. ailesinin ve onun hayatı kararmıştır. ancak onun hamile bırakan oruspu çocuğunu nefessiz sikerek öldürmek farzdır.
2013 türkiyesinde yaşandığına inanması güç olay. nasıl bir psikoloji ve zeka anlamak imkansız.
herşeyin bir yolu, çözümü var arkadaş bu nasıl bir zihniyettir yahu! insanın canından bir parçayı
nasıl öldürür göz göre göre! bulduğu çareye bak! çaresizlik falan değil bu! tam olarak aklın bittiği yer işte!
bu olayın muğla'da yaşanmasıda bir ayrı muammadır.
bu konuda bile muhafazarlara giydirildiğini gördüğüm, inanılmaz olay.

her şeyin günah keçisi biziz anasını satayım, o kızın edepsizliğini ve katilliğini konuşan yok, kürtajı yasaklayan zihniyet konuşuluyor. yok efendim töre cinayetine kurban gidecekmiş de, o yüzden atmış, o zaman kürtaj yasal olmalıymış. bu zihniyetin suratına tükürsen, tükürük boşa gider.

biz bitmişiz arkadaş...
hayattan soğutan eylemdir.
bide kalkip kizi aklinca savunmaya kalkan var. neymis toplum onu bu hale getirmis. ne guzel lan, ye ic gez hayvanlar gibi birlikte ol sonra dogur 6. kattan at sonrada gel beni siz boyle yaptiniz de. o oruspu sagda solda surterken kime sordu, kim zorladi. bunlari yapinca ozgur irade, ama cinayet olunca toplum yuzunden. bu yaratik toplumu dikkate alsa boyle bir yasam yasamazdi. ha yasadi veya yasiyor bizi baglamaz ama sen hicbir canlinin hayatina kast edemezsin. cok bunalmismis iyi lan bende bunaldim dur sokaktan iki adam vuruyum, nede olsa bahanem hazir "toplum baskisi". lan ne baskisindan bahsediyorsunuz, 9 ay karninda tasimis. toplumdan korksa gider aldirirdi herturlu. dunyadaki en assagilik yaratik bile yeni dogmus yavrusuna bunu yapamaz, ama bu oruspu yapmis iste. bunlar insanligin hastalikli kesimi, hickimseye bir faydalari olamaz, en ufak bir vicdanlarida yoktur bu adilerin. bu yuzden butun hakaretleri hakediyor bu kahpe.
çaresizliğin caniliğe dönüşmesi.
psikolojik sorunları olduğunu düşündüğüm kızdır. yoksa bir insan kendi evladına bunu yapacak kadar canileşemez. en cahil insanın bile yapmayacağı bu davranışı anca hasta ruhlu biri yapabilir. suç o kıza sahip çıkmayan ailesindedir.
psikolojisi bozulmuştur . korkmuştur aile , gelenek , görenek vb faktörler onu korkutmuştur. korkudan ve pişmanlıktan aklı başından gitmiştir.
kasıkların yırtılırcasına o acıyı sancıyı çekiyosun ve inim inim inleye inleye ve tüm bu hislere rağmen nasıl olur da o içinden çıkan şeyden kurtulma fikrini dahi düşünebiliyosun anlamış degilim .psikoloji msikoloji demesin kimse sikmişim böyle psikolojisini bu .hadi annelik içgüdüsü diye bişey de yok analık güdüsü diyelim lan bir hayvan bile bunu yapmaz ,yapamaz.
bebeği öldürdüğü için büyük günah işlemiş kızdır.ve toplumu ilgilendiren yanı sadece günahsız olan bebeği öldürmesidir.ondan öncesi kimseyi ilgilendirmez ondan önceki günahı da kendi günahıdır.

not:yahu nasıl psikopat,sapık bir yapınız varsa bebek cinayeti dururken kızın biriyle yatmasını ön plana çıkarmıssınız gerçekten çoğunuzun beyni yumurtalıklarında !
yaşamaması gereken kızdır. bebek lan eline alıp sevmeye kıyamazsın. ben elime bebek bile alamam kıyamam kucağıma almaya dokunmaya. nasıl yaparsın orospunun evladı.
herkes sucu baskasina atiyor. Hepinizin amk afedersiniz. El birligiyle oldurdunuz bebegi. Hepiniz katilsiniz. Devlet, bu geri zihniyet, aileler, tecavuz eden oglan, o manyak kiz hepiniz suclusunuz. Geberdi gitti iste kucucuk bebek. Kina yakin.
aglatan haber. Nefret ediyorum turk kizindan erkeginden herkesden.

O diger haberide unutmadim burda yazmis birisi. 14 yasinda 40 kisinkn tecavuzune ugrayan kiz. Mahkeme kendi rizasiyla oldu dedi. Utaniyorum turk olmaktan.
"izmirli ve laikçidir" ve "üniversitelerin şeytan mabedi olduğunun kanıtıdır" tipi, tipi sikilesi yorumlara maruz bırakılacak kızdır. oysa ki gerçekte büyük ihtimalle sadece ileri derecede delidir ve hastaneye yatırılacaktır.
Cahilliğin sadece okul okumakla giderilmediğinin kanıtıdır.

Geri zekalı.