bugün

kürt halkından faşist çıkmaz, ezilen halkların faşisti olmaz diye düşünen sürüler çıkacaktır tabii ki. zaten türk faşistlerin tamamı bolluk bereket içinde yaşamakta, en kral semtlerde oturmakta ve kesinlikle sömürülmemekte sadece sömürmektedirler. faşist düşünceleri benimseyen insanlar burjuva sınıf içinde belli yerlere gelmiş kapitalizmden en büyük parçayı kapmıştır değil mi? peh!

bizim mahallede birol diye bir faşist vardı. birol ve çetesi lise çıkışlarında solcu öğrencileri kesen kasaplardı. kürtler hakkında şekillenen düşünceleri bencil ve ırkçı bir durumdaydı. birol faşistti. ama birol varoşlarda yaşayan, üç kuruşa konfeksiyonda çalışan, evine haciz gelen, yoksulluk yüzünden okuyamayan binlerce faşistten sadece biriydi. madem ki ezilen halklardan kasaplar, ırkçılar, faşistler çıkmaz bebeler, ben birol'u nereye sokacam. birol ve birol gibileri hangi ayrımla faşizmin dışında tutacam!

geçin bu hümanizm söylemlerini. madem ki siyaset konuşacaksınız adam gibi konuşun! pkk ve tc arasında kalan kürt aileleri ne çabuk unuttunuz. koruculuk yapacaksın diyenlerle koruculuk yapmayacaksın diyenler arasında nasıl bir fark vardı. koruculuk yapmayı reddettiği için katledilen ya da memleketinden sürülen kürtlerle koruculuk yaptığı için katledilip köyünden sürülen kürtler arasında nasıl bir fark vardı!

pkk denen örgüt yıllardan beri bu ülkenin aman komünizm gelmesin insanlar uyanmasın diye çabalayan derin devletinden faksızdır. dtp halen daha nasıl bir ideolojik duruşu olduğunu ortaya koyamamış sefil bir partidir. ayrıca dtp türk, laz, çerkez vs. halkları umursamayan kürt halkı dışında kalanları saf dışı bırakacak diğer partilerden yalnızca biridir. bugün dtp ve civarını savunanlar türkler dışındakilerin faşist olmayacağını sananlardır.

pkk'nın rejimler ve ideolojiler hakkındaki düşüncelerini öğrenmek isteyenler bu ülkede yıllardan beri sadece ezilen halklar daha doğrusu ezilen insanlar için mücadeleye durmuş örgütler hakkındaki görüşlerini okusunlar. ulaşmak zor değil. google'ya pkk ve dhkp c ya da tikko ya da mlkp ya da vs. yazıp aratsınlar. hatta bunlara da gerek yok ölüm oruçlarının başlangıç sürecini hatırlasınlar. pkk'nın önce biz de varız deyip hemen akabinde biz bu devletle böyle konular yüzünden ters düşemeyiz bizim davamız başka diyerek çekilmesini anımsasınlar. bu yeter zaten ki pkk bunu defalarca yaptı. hakkaten de doğru yapmış vallahi. bu sayede faşizmin bir defa daha kazandığını herkese göstermiş oldu.
çok saçma bir önerme, bdp ezilenlerden yana evrensel sol iken, mhp ezilenlerin karşısındaki faşistlerin partisidir.
(bkz: abi bize iki çay)
çok yanlıştır zira birçok mhp li ayrıca dini için şehit olabilir. olsa olsa bdp kürt milletinin chp sidir denilebilir.
Hiç bir partili olmayan bir bünye olarak söylenebilir ki bdp MHP ye kurban olsundur. MHP katil partisi değildir.
son zamanlarda gördüğüm en aptalca tespittir. ben mhp'nin kimseyi zorlayarak, tehdit ederek ve sömürerek oy istediğini görmedim. ya da istedikleri olmadığında 'meydanlara çıkın' diye baskı yaptığını da.
saçma olan önerme.ne mutlu kürdüm diyene mi demişler ? kürtleri üstün gösteren hiç bir demeçlerine rastlamadım bdplilerin.

ayrıca bdp evrensel soldur.bunu kabul etmeyen düpedüz cahildir amk.

(bkz: ezilen halk milliyetçiliği)
(bkz: halkların kendi kaderini tayin hakkı)
provakasyon amacıyla açılmış başlık.

akp güdümlü el bombası, iyi patlatmışsın ama sende patlamışsın.

mhp milliyetçi doktrinden gelir. millet baz alır.
bu millette türk milletidir.

eyy zibidinin evladı; bdp ile adını zikredip, yönlendirme yapmaya çalıştığın insanlar senin kıçına kurşun mu sıkmış ki faşist demişsin?

eyy itin oğlu; partizanlık yapmaya çalışan senin başkanın bile cark etmiş, sen kimin tohumusun?

salıyorlar sizi buraya ama bir sik becerebildiğiniz yok.

edit: bdp teröristtir. mhp millettir.