1. ?.
  öcalan'a özgürlük ve 'kürt halkının talepleri' adı altında yapılacak olan kutlamalar için, tüm bdp il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen genelgedir.

  bu kürt halkının ne bitmez talepleri varmış amk. ver ver bitmiyor. götümüzü vereceğiz en sonunda, hadi bakalım.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22750875.asp
  4 -2 ... kullanma kilavuzu okuyan turk
 2. 1.
  45 farklı ilde nevruz ateşi yakılacak, fakat kutlama yalnızca diyarbakırda olacak. ayrıca daha ne verildi de bitmez talepler oldu kürtlerin istekleri orası tartışılır.
  3 -1 ... yani diyor ki
 3. 2.
  Başlık içerik kadar içler acısıdır.
  genelge yayınlama haklarının olması zaten başlı başına problemdir. Her ne kadar şartı düzeyinde onlara bu hakkı tanımış olsakta bu tarz bir sivil örgütlenme üzerine gereken tepki verilmelidir. Tepkinin gerekli mevkiilerden gelmeyeceği açıktır. Bu sebeple oluşacak tepki kamuoyunun elindedir.
  zira iki durum arasında ki fark barizdir; sivil örgütlenmeden ancak ve ancak haklar ve müsade çerçevesinde söz edilebilir. O hakka malik olmak için öncelikle genelge değil (45 ilde değil tüm illerde) destekten söz etmek gerekir. Bölgesel nitelikte sözde genelgeler Türkiye Cumhuriyeti Devletine hakarettir. Ne yazık ki hükümet gereken tavrı koymamış bahsi geçen konuda demokratları aratır olmuştur. iç ve dış siyasette halkım hiç bu kadar kandırılmamiş, hiç bu kadar aptal yerine konmamıştır. Ne yazık ki bizden önce uyanan ve gördükleri rüyaya hala inanan insanlardan daha elim bir durum içindeyiz. Uyanış toplumda başlar. Uyanmazsak o ateşi gün gelip evinde yakacaklar.
  2 ... fiyasko