bugün

kafir olmaz kimse efendim. yok saymadıkları müddetçe. günahkar olurlar yalnızca.
müslümanlık çok önemli değil zaten boşverin ama en kötü ihtimalle atatürk ü az buçuk anlamış laik bir kişi sayılabilir, tabii tam anlamıyla laik ve çağdaş bir insan da olabilir.
Yok hinduist sayiliyor hepsi mk.
önce sorulması gereken "başı kapalı her kız müslüman mıdır?" sorusudur. Valla dışarıda bakıyorum bazı başında örtü bulunduran kızlara; islam'dan bihaberler...
Bakiyorum da aramiza yeni cahiller katilmis. Basi acik dolasmak imana engel degildir. Gunahkar olursun, Muslumanliktan cikmazsin. Tabi Muslumanlar da kabul ettigi, inandigi islam dininin emirlerine gore yasamali. insallah ben de tamamen Allah-u Teala'nin emrettigi sekilde yasamaya baslarim bir gun. Kolay degil insanin nefsinin isteklerinden, dunyadan vazgecmesi... Rabbim kolay kilsin, vazgecirsin, gafletten uyandirsin isteyenleri insallah...*
Laikliği ve çağdaşlığı baş açmak diye algılayan ve saçı açık olanların Müslüman olmadığını savunan iki kesim arasındaki saçma diyaloglardan doğan sorudur

Sizin çağdaşlığınızı

Sizinde din anlayışınızı tövbe tövbe.
Allaha ve Efendimize sav inanıyorsa Müslümandır.

inanın öyle kapalılar görüyorum ki başı açık olanları daha imanlı diyebilirim.
2015'te hala başörtüsü geyiği yapanların mal sayılmasından daha fazla önem taşımaz.

http://galeri.uludagsozlu...ay%C4%B1l%C4%B1r-m%C4%B1/
Edebi açık olanı; kapalı başı dindar etmiyor.
Gözü yerde olmayanı; sakalı mümin yapmıyor.
açık ve net, sayılmaz. o yüzden ki türkiye nüfusunun % 99'u müslümandır söylemi hatalıdır.
inkar etmeyip küfre girmedikten sonra zina bile yapsa sayılır. Sadece günahkar olur dinden çıkmaz.
'Buna siz karar verebiliyosunuz çünkü dimi' diye sorgulatan cümledir
başı kapalı olduğu halde her türlü haltı yiyen, bütün bu haltları yedikten sonra da başörtüsünün arkasına sığınan kadınların varolduğu bir ortamda gayet tabii müslüman sayılır efendim bu kızlar.

başı açık olduğu halde dinen hükümlülüklerini yerine getiren çok fazla insana şahit oldum, oluyorum.
islamın birinci şartı Allah'a inanmaktır. Kalpten inanır hiçbir ibadet yapmazsanız bile cennete gidersiniz. Ama aynı cennette aynı nimetten farklı tad alırsınız.
inanma meyilinde olanlara dinimizi zorluklarla dolu bir din olarak gösterilmesi ve onları dinimizden uzaklaştırma niyetiyle sorulmuş yani halis niyetli olmayan cevabı belli bir sorudur.
türkiye de yasayan vatandaslarin % 90 ni müslüman sayildigina göre ,demek ki sayiliyormus.
ahlak örtüsü olmayanı, başörtüsü dindar yapmaz.

baçı açıklar da pek tabii müslümandır, günah meselesi ayrı iman ayrı.
sayılmaz, onlar mürted'dir. katli vaciptir.
günahkar Müslümandır.
imanla ameller ayrıdır. iman olmayınca amel de olmaz ama amel olmayınca iman da olmaz denilemez olup olmadığını bilemezsin. kişinin içini de dışını da Rabb'im bilir. kıyafete göre yorum yapmak yanlıştır yanılabilirsin. sorunun cevabına yani en başa dönecek olursak cevap *Allahu alem*lik bir durumdur insan kesin bilemez.
(Not; kıyafete takıldığınız kadar keşke Kur'an'da kıyafet ayetlerinin olduğu aynı ayette geçen gözü haramdan korumaya veya zinaya yaklaşmamaya veya dürüst olmaya veya hile yapmamaya veya samimiyetle inanmaya veya bilenle bilmeyenin bir olup olmadığına veya evrendeki mükemmel düzeni görebilmeyi, onu bozmamaya veya kıssalardan çıkarılması gereken dersleri çıkarabilmeyi düşünseniz o da yararınıza olur.) SA. (smiley was here.)
imanın kılık kıyafette değilde kalpte olduğunu bilmeyen yazarın beyanı.

müslüman sayılır tabi. hatta öyle başı açıklar vardır ki 50 türbanlıya bedel.
Sayılır. Evet.

Yalnızca günahkar olurlar. Lakin iyi bir mümin olur mu onu sormak doğru olabilir. Sonuçta iyi bir mümin takva üzeredir ve Allah'ın emir ve yasaklarına uyar.
Hee. derdi sana mı düştü?
evet. hem de fazlasıyla.
Sadece ortululukle ilgili olduğunu düşünmüyorum müslümanlığın. acık olan da müslümanım derse muslumandir. Sanki ortululer her emri yerine getiriyor. Saçmalığa bakar mısınız.