bugün

biliyorum bu entry üzerine bir sürü eksi alacağım ama yinede özgür bir sözlük olduğuna inandığımdan ve belki de benimle bu konuda aynı düşüncede olan birilerine rastlarım umuduyla yazmak istedim .
hergün yaklaşık 2000 *başlık açılıyor . hepimiz her başlığı okuyamıyoruz . bu mümkün değil. belki gerçekten güzel bir paylaşım varsa bile ulaşamıyoruz ona . sol frame 1 keresinde hepsini gösteremiyor . şu anda bile 34 sayfa mevcut . haliyle bir yazar okuyucu kitlesi bulamıyor . okumuyor sadece yazıyoruz . tamam dinlemeyi değil konuşmayı seven bir toplumuz zaten ama sözlükde bari okuyalım. çünkü farklı düşüncelerin fikirlerin bir arada olduğu yazarların birer insan olarak kendini ifade edebildiği en güzel yer. çok fazla başlık olması demek iyi bir şey demek değildir ki . hem gerçekten gereksiz başlıklar sözlüğün kalitesinide düşürüyor. üstelik 1 başlığa düşen entry sayısı oldukça az . bazı başlıklar 3 -4 entry ile sonlanıyor .

edit: ya da moderasyon daha dikkatli ve titiz olmalı başlık konusunda malum kelimeleri arama kısmına yazdığınızda yüzlerce başlık çıkıyor . denetlenmiyor . şunlar bir temizlense rahatlayacak ortalık . hem sözlük kurallarında anket forum chat tarzı başlık girilmemelidir denilirken anket tarzında başlıkla çokça karşılaşıyoruz . başlıkları denetleyen bir komisyon oluşturulabilir mesela çözüm için.
(bkz: başlık ömrü)
başlık filtesi vacip olmuştur ...sınırsız özgürlük özgürlük değildir..**
hangi başlıklara entry girildiğine bakıldığında, başlıktan ziyade yazarları sınırlandırmanın daha efektif olacağı kanaatidir.
onların amacı senin bütün başlıkları okuman değil para da kazanmak.
başlığıma dokunma.

(bkz: internetime dokunma)
kesinlikle hatırlatmak istediğim konudur. konusuna göre değil ama bir yazarın açabileceği başlık sayısı sınırlandırılmalı.
bence sacma olur baslik acmada sinirlama olursa bi sure sonra hep ayni basliklara yazariz yeni bi konu oldugunda o konu hakkinda baslik acamayiz.
Başlıklar devlet eliyle açılsın onerisine rakip olabilecek oneridir.

Biz malız, gerizekalıyız yonetim bize yol göstersin.
özgürlük haklarına müdahaledir. benim fikrim benim başlığım.
En azından gereksiz başlıkların ve saçma sapan açılan başlıkların kaldırması mantıklı olur.