bugün

insanları insanlığından utanduracak durumdur. ağlayanın gülene hiç bir zaman hayrı olmaz olmamıştır da zaten. milletçe o kadar mı düştük...
'utanmak' denen şeyin unutulmuş olduğunun göstergesidir. lanet olsun lan! iki porselen bir plazma için mi yırtındınız utanmadan?!
evlat olsan sevilmezsin dediğimiz insan olmayan yaratıklar.
ağlanılacak hallerine gülen insanlardır bunlar. yazık!
şehir şehir dolaşıp yağmacılık yapanlardır. ahlaksızdırlar desem koyar mı ki?
millet olarak artık insanlık, yardımseverlik, haram ve helal gibi bizi biz yapan olguları artık çoktan geri bıraktığımızı gösterir.
adamın teki elindeki porselenlerle yürüyordu. muhabir geldi, "o elinizdekileri nereye götürüyorsunuz?" dedi. adam soruyu duyunca bir anda elindekileri yere bırakarak, "buraya bırakıyoruz" dedi.

biz de yedik.
(bkz: kırılmasın diye kenara topladıydıkta)
millet olarak artık insanlık, yardımseverlik, haram ve helal gibi bizi biz yapan olguları artık çoktan geri bıraktığımızı gösterir.
onlar ne olduklarını zaten çok iyi bilmektedirler;
fırsatçı,
ahlaksız,
vs. vs.

keşke şöyle bir başlık görseydim;

başka şehirden otobüs tutup sel bölgesine yardıma gidenler

görmemiz gereken, yapmamız gereken bunlar. neler oluyor diyemiyorum, kimseye atamıyorum bu suçu. sanırım insanlık en iyi hedef. insanlığımız yavaş yavaş tükenmekte. diğer bütün erdemlerimiz bir yana da elimizdeki son şeyide tüketirsek gelecek dünyayı düşünemiyorum.
allah bizlere su için birbirimizi katlettiğimiz günleri göstermesin. temennim o.
gölcük depreminde de görülen hadisedir.insanlığın ne durumda olduğunu gözteriri.koyun can kasap mal derdindedir efendim..
(bkz: yağmur)*
bu gibi yuzlerine tükürülecek insanlar, butun dunyada turkün şan ve serefini ne derece zedeledıklerının farkında bıle değıllerdır.
sizler kıçınızı yırtsanız da yine yapacak olanlardır.

hiçbir şey değişmeyecek...

hiçbir şey düzelmeyecek...
türküz müslümanız cartız curtuz ara gazlarının ne kadar boş olduğunu gösteren insanlar.
ve hiçbir şey bu insanları uslandırmayacak. basın dayağı, cezayı bakın bır daha yapıyorlar mı...
malesef memleketim zonguldak'tan gelen insanlardır kendileri.yazık ne diyeyim çok yazık.o sel sizi alıp götürmeli aslında.sizi almalı, çok uzak diyarlara sürüklemeli.bir daha alsa geri dönmemek üzere...
suya gideceğine biz alalım mantığındaki insanımsılardır.
herifler bir de savunma yapıyorlar utanmadan!
insanlığınıza atlayayım sizin!
(bkz: evlat olsa intihar sebebi)
organize işler.
insanların başına gelmiş felaketin hemen ardından mal bulmuş mağribigibi sevinerekten, bileklerini sıvayan, yüzüne erol taş sırıtışı ulayıp yitip giden yaşamların ardından kalan malları ciddi bir soğukkanlılık ile cebine indirebilecek kişilerin böyle daha bir organize, daha profesyonel şartlar altında çalışmasıyla vuku bulan eylemdir. Yok yok, arşa kadar uzanan gökdelenler de yapsak, hala insanız işte azizim. Ve insan da neticede memeli bir hayvandır, malumunuz.

(bkz: böyle gelmiş böyle gider)