bugün

başbakan değil, onun talimatları aldığı amerika birleşik devletleri nin suriye ye müdahale de kararlı olması durumudur. yoksa aksi halde başbakan tek başına bırak suriye yi ankara ya bile müdahale edemez.
HALKININ AMINA KOYUCAK SONUÇLAR DOĞURACAK EYLEMLERi BAŞLATACAK KADARLILIKTIR.
kararlıysa bir şey yoktur rahat olun.
(bkz: bıçak kemiğe dayandı)
nerde silahli kürt ayrılıkçı var reco elinde tuzlukla oraya koşar zaten. ardında da davudun üvey oğlu ahmet pişkin sırıtışıyla...

yüce rabbim tez elden kurtar bizi şunlardan.
(bkz: büyük ortadoğu projesi).
(bkz: başbakanın götünün kaşınıyor olması).
(bkz: başbakanın abd jandarmalığına soyunması).
(bkz: komşularla sıfır sorun politikası).
halkta daha sonra başbakanlığa müdahelede kararlı olur.
kararlılık ABD'nin kararlılığıdır. Biz taşeronlukta kararlıyız anacım. Oturduk hep beraber eski dost(!)larla süper güççülük oynuyoruz. Bu el osmanlıyız, bir dahaki ele hasta adam...
örnekleri çok görülmüştür.
bıçak kemiğe dayandı. ne kemikmiş kardeşim, çelik sanki çelik.
putin in bizim bakanları 'gel yavrucum gel, bişi yapmıcam tırsma gel' şeklinde çağırmasından sonra sittin sene lafta kalacağını düşündüğüm kararlı olma durumu. *
(bkz: israil in yaptığı kabul edilemez)
sonumuz hayır olsun şu durumda.
kürt devleti kurulmasında yardıma gidecektir. Dış politikada başka hiç bir aksiyonunu görmedik 10 yıldır.

Bıçak kemiğe dayandı diyor, kendisine soruyoruz, şehit haberi olmayan gün var mı? Bizim aileden olmadığı için günde bir iki şehidi siklememiz mi gerekiyor?
muhtemelen, "ırak yattı bari burayı kaptırmayalım" kafasıyla hareket edecektir, etmeyedebilir, belki alakası bile yoktur... ama ben bu tespiti sıçtım mı? sıçtım. doğru olabilir mi? bence olabilir.