bugün

aşının içeriğinden haberdar olduğu içindir.

ota boka aşı olmayıverin siz de. çalıştırın saksıyı. aşı olan yaşıyor da olmayanlar öldü mü???
gerçektende bir başbakanın böle demesi ilginç bize olsa ol derler ; neden sen olmuyorsunki biz olalım ; neden bu kadr abartı vardı ozaman ben çok merak ediyorum ; domuz giribinden birçok insan öldü dediler ; onlar yalanmıyıdı yoksa gerçekmiydi yav bu olay ne kadarda karışıktı ; bazı akpy yakın olamayan aydınlar olam dedi bazıları domuz giribi değil bu dedi bazıları bu sanayinin adamlarının para kaz<nmak içn uydurduğu dediler uf yani doğru düzgün bir insan karşımıza çıkp açıklama yapmadıki:::/ hey rüzgar bizleri var et../
kaosa sürüklenmeye hazır milleti kaosa sürüklemiştir.
(bkz: aşıdan korkan millet)
domuz gribi aşısı olmayıp domuz tribine yakalanması ile sonuçlanabilme olasılığı olan hadisedir.
(bkz: iğneyi de çuvaldızı da halka batırmak)
domuz gibi sağlıklı olmasından kaynaklanmaktadır.
daha önce olduğuna delalettir. tıpkı sarkozy gibi.
sağlık bakanıyla nasıl oldu da ters düştü hayret..
halbuki sağlık bakanı o kadar da yatırım yaptıydı o aşıya
(bkz: elalemin derdi)
(bkz: zorla değil mecburi)
domuz gribinin domuzlara bulaşmadığı için haklı bulunan eylemdir.

(bkz: koştursun efenim çamur içinde)
başbakan dediğin aşı olmaz,
prezervatif kullanmaz,
emniyet kemeri takmaz.
(bkz: olsaydı şaşardım)
kobay olarak halkını seçip '' ben sizlerin içinizden geldim, sizlerle varım '' teorisini yalanlayan bir yaklaşım. o bizim içimizden gelmedi. o uzaydan geldi
ancak taşıyıcı olabilme ihtimali mevcut olduğundan olabilir.
felç olmaktansa ölürüm daha iyi diyen başbakandır.
(bkz: bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir)
belki içinde domuz lafı geçtiği için gıcık olmuştur!(bu da ihtimal tabi)
istemeyen at gözlüklüler kabul etmeyebilir ama daha önce de belirtildiği gibin başbakan bu hareketiyle aşı olan ak partili olmayan değil şeklindeki gerizekalı ve tam bir şerefsizlik örneği fikri ortadan kaldırmak için büyük bir adım atmıştır. helal olsun.
başbakanda zaten yaşı itibariyle, kısmi bağışıklık söz konusudur. aşı olmasına gerek olmadığını biliyordur.
buradaki sorun ben aşı olmayacağım demesi değildir. buradaki sorun türkiye cumhuriyeti başbakanı olarak eğer ben sağlık bakanıma katılmıyorum aşı olmayacağım diyorsa bunun nedenlerini halka açıklaması gerekmesidir.

iğneden korktuğundan aşı olmayacak hali yok. e o zaman bu aşıda zararlı şeyler mi var? insanların korktuğu çekindiği hadiselerin olabilme ihitmalleri mi var? öyle ben olmayacağım isteyen istediği gibi takılsın denir mi yahu böyle önemli konuda?

biz müslümanız bize domuz gribi gelmez diye mi olmayacaksın başbakan?

neyse sebebi söylesin ki ona göre insanlar ona göre davransın. biri aşı olur, biri olmam ben der. sürüce insan aşıyı yapmaktan bir anda vazgeçti? madem aşı olmak gerekmiyor neden o kadar parayı çar çur ettiniz?
Başbakan dediğin 'sevsek de sevmesek de' bir ülkeyi yöneten insandır..kimi ülkeler de 'seçilmiş' bile olsa krallık kuranlar da vardır ki başka bir başlığın başka bir entry konusudur.Velhasıl bu arkadaş sıradan biri değildir.o yüzden ne var kendi düşüncesi gibi basit arka çıkışlar anlamsızdır..dışarda biri osursa kimse takmaz ama bir başbakanın osurduğunu düşünsenize..bunun gibi birşeydir..ortada bu kadar beyin tırmalayan kurt varken aşı ile ilgili, ülkemi yöneten adamın da benimle beraber aynı aşıyı olmasını isterdim..o da bir insan neticesinde ama ben mi dedim git bu kadar sorumluluk al ülkeyi yönet diye..kimse de zincire vurup başbakan ol demedi..o yüzden böyle çıkışlarını (daha önce ki çıkışları ile beraber) saçma ve bir başbakana yakışmayan bir hareket olarak görüyorum.

Edit; imla
edit2; tamam tamam kızmayın ben dedim başbakan ol diye..
taşak oğlanına döndüğümüzün göstergesidir.

- bak bak bak oğlum şimdi bi şey denicem. çok pis.
+ ahanda halka bak, maymuna döndü lan.
- hehe. ne sandım yarram.
+ ver la halkı, ben de bi şey denicem. hehehe
- ahaaahaaa.
kötüye bişey olmaz mantığı ile yaklaşmakta yarar var.
başbakanın virüsten korkmadığını gösteren kararı. virüse karşı duyarlıdır, ondan dolayı aşı olmamıştır.
sonrasında başbakanın "benim yerime bir vatandaşımız daha aşı olsun inşallah!" diyerek kıvarabileceği olay. cidden bekliyorum böyle bi performans.
başbakanın belki de domuz gribi aşısı olan ilk ve tek başbakan olmak istememesidir.