şimdi burada herkesin özgür iradesi geçerli olur ancak işte o özgürlük sağlanamıyor. bununla ilgili ünlü bir tv kanalında geçen muhabbet şöyle:

kemalist kız +
gazeteci yazar-
türbanlı kız *

- (kemalist kıza) eğer size deseler ki üniversitlere okullara türbansız girmek yasak siz ne derdiniz?

+ o benim özgür iradem böyle bir şey olamaz ki. hani resmen bu ülkedeki haklarıma engel olacak bir şey olurdu.

* az önce sizin sorduğunuz soruya arkadaşımız haklarıma hür irademe engel olurdu diyor.peki ben ona sormak istiyorum. şu an ki düzende de aynı şekilde benim haklarıma engel olmuyor mu soruyorum? ben neden özgür olamıyorum o zaman?

- evet hemen soralım izninizle (deyip kemalist kıza yöneliyor.)

+ ama işte ımmm din vicdan meselesi. herkes işte ne bilim ... ımm başka konuya geçsek? :s

işte böyle tıka kalıyor. sonuç ortada. her birey özgür olmalı. hala bunun önüne geçemediler hayret doğrusu.
akp'nin seçim malzemesi olarak kullandığı sorundur.
vatandaşın değil, başörtüsünden nemalananların sorunudur.
chp'nin her seçim öncesi "çözeceğiz" dediği sorundur. fakat meseleyi ülkenin başına dolayana bakmakta yarar var.
halk için sorun teşkil etmeyen başkalarının mamülü sorundur. hiç bir bakkal başörtülüye mal satmamazlık yapmaz... düşününce vatandaşın sorunu yoktur sözüm ona yetkililerin sorunu olmuştur.
devletin, koskoca devletin, baba devletin kızların başlarındaki bez parçalarına takılmasından ötürü kendi vatandaşlarına yaşattığı sorundur. koca koca komutanların, siyasilerin kalıplarına, erkekliklerine bakmadan kızların başörtülerine takılmaları komiktir aslında. ama adam olan utanır.
baş örtüsünü sorun haline getirenler beyinlerindeki orta çağdan kalma örümcek ağlarını aldırsalar iyi olacak.
Cehape kafasının en buyuk sorunu.
Bas_ortusu.dll silip antivirusu kapatıp, anti_laiklik.exeyi indirip içinden bas_ortusu_on.dll yi ilk klasore atın.
Özel sektörde olmayan sorundur. Görselliğin ön planda olduğu işlere de başvurmasınlar bir zahmet. madem tesettür kişiyi gözlerden korur...
baş örtüsü sorun değildir. baş örtüsünü sorun haline getirenlerdir gerçek sorun.
asıl onu çözmek lazım.