bugün

bazılarının hiç düşünmediği, olaya balıklama daldığı ihtimaldir.

arkadaş bu kadar mı gaza gelmeye meyillisiniz?

şimdi ben çıksam "x firma ile iş görüşmesine gittim bunu bunu yaptılar" diye bir hikaye uydursam,

siz hiç düşünmeden, gerçek mi değil mi araştırmadan,

o firmayı da mı gömmeye başlayacaksınız?

bu kadar kolay mı bu işler yani?

bir insanı, bir firmayı, bir topluluğu karalamak bu kadar mı basit?

siz bu kadar mı cahilsiniz?

işin aslını astarını bilmeden,

kim olduğu belli olmayan birinin yazdığı iki satır yazıyla hareket ediyorsunuz.
önüne büyüklerinin hırsızlık kasetleri konulduğunda ve de büyükleri "montajdır" dediğinde, "yeryüzünde böyle bir teknolojinin var olmama ihtimali olamaz mı?" diye hiç dert etmeyenlerin dert ettiği ihtimaldir.

almışlardır büyüklerinden terbiye, görmüşlerdir kurs... benzemezler terbiye almamış, kurs görmemişlere... konuşmazlar öyle cahil cahil..
eğer yalansa yalan olduğunu ispatlasınlar, orası soruşturulsun ve sigortasız adam çalıştırılıp çalıştırılmadığı, insan kaynakları departmanının ne şekilde çalıştığı incelensin. ben yalan olduğunu hiç sanmıyorum.
Ilgili kişinin attığı mesaj caps ini gördüm. Olay uydurma olsa adam bu mesaj ile rica etmez. Ilgili Mülakatı yapan kişi bu durumu reddediyor ise yazara kasıtlı olarak kurumsal itibarı zedeleyecek yönde çalıştığı gerekçesiyle dava açmak la tehdit eder nazikçe olmuş bir olay sen de bunu büyütme demez.
Yazan adam babamın oğlu değil ya sonuçta olasılığı sıfırdan büyük bir ihtimaldir. Ama bazı yazarların belirttiği gibi bu olay karşısında adamlar dava açabilirdi nazikçe rica etmezlerdi. da benim anlamadığım bazı yazarlar da neden bu firmayı savunma durumuna geçtiler. Size ne abi adamlar koskoca firma açarlar davasını sildirirler entryleri.
yaşanan olay gerçek yada değil; de asıl mesele mustafa danacı gibi hödük ve egolu barzo patronların var olduğu gerçeği bu olayın gerçekten yaşanmış olabileceği ihtimalini yüksekte tutuyor.
yanlış hesap bağdattan, dönere atılan kekik bağdat baharattan döner.

bu muhabbet nedir bi zahmet açıklayın dedirtir.

(bkz: ben yine fransız)
iş hayatından bi haber yazar beyanı. uyan uyan. dünyaya gel artık.