bugün

harçlık alamamış, tatlı ve kavurma yiyememiş insandır. üstüne gitmeyelim.
Malesef benimdir. Klasikleşmiş gelenek görenekler, mecburiyetten selamlaşan akrabalar gerçekten adamı sıkıyor.
yapmacık samimiyetlerden midesi bile bulanmış insandır.
El öpme geleneği olmasa güzel aslında. Şeker falan yeniliyor başka birşey yok. Normalde birbirlerinin hatrini sormayan bu insanlar bayram zamanı kardeş kesilir. Yapmacıktır.
1 günde aynı kişiyle en az 15 kez selamlasmaktan sıkılmış insandır. benimdir.
Bayramlardan değilde şu bayramlarda el öpme geleneğinden nefret ediyordur. Midem bulanıyor ııyykk. Benim kadar titiz hatta titizliği artık takıntı haline getirmiş biri için çok zor bi durum.
Babamı kaybettiğim için bu yıl itibariyle benimdir.
normalde tek kelime etmeyeceğim insanlarla bayram adı altında mecburen görüştüğüm ve hatta ellerini öpmek zorunda kaldığım için dahil olduğum gruptur.
herşeyde bir hayır vardır diyeceğim trajik bir durumdur.
Bayram dolasıyla daha fazla çalışan insandır. (bkz: ben)
eski tadının kalmadığını bilen takdir edilesi tiplerdir.
haklı kişilerdir.
Bayram dünyadaki her toplum ve her dinde var olan evrensel bir sosyal davranış şeklidir, bayramları sevmemek bir tür sosyal eksiklik göstergesi olabilir.
benimdir efendim..sabahın köründe bayram namazına git hiç uyumadan,ordan kurbanı al kasaba ver falan en az 3 4 saat de onla uğraş..eve gel üstünü değiştir dedikoducu çıkarcı akrabalarla sahte bi samimiyet kur,muhabbet et,sonra bayram ziyaretlerine gittiğinde heryerde ağzına zorla tatlı tıkansın(bahane de hazır genç adamsın ye) akşama okadar yorgunluğa bide mide bulantısı eklensin,neyini seveyim lan bunun
Bu duruma kendimi örnek verebilirim. Evet nefret ediyorum bayramlardan. Samimiyetsiz akrabalardan samimiyetsiz konuşmalardan nefret ediyorum.
kurban bayramı' ndan nefret ederek aralarına katıldığım insanlardır. nedendir bilmem sevmiyorum kurban bayramlarını. her yerde et kokusu, kan kokusu midem kalkıyor. kurban bayramlarında et yemekten midem bulanıyor. hayır normalde et yiyen birisiyim ama kurban bayramında yiyemiyorum. o yüzden hiç sevmem kurban bayramlarını oldum olası.
Bayramlardan nefret ederim.