bugün

bazı misafirlerin hoş karşılamadığı ikram, yakınlara ikram edilmesi önerilir.
bahse geçen likör türk kahvesi yanına naneli ise bayramlaşmaya gidilen ev halkını tekrar tekrar öpmeye vesiledir.
(bkz: hare beyaz çikolatalı mocha)
eski bayramlarda kalmış enstantane. şimdilerde bonzai çıktı mertlik bozuldu.

geçen bayram osman teyzelerin evine gittiğimizde "keklerin içini floraladım yavrucuklarım" otlu otlu yiyin gari dedi. osman teyzenin evinden 10 km ötede benzinlik kenarında ağaç dibinde uyandık. arkadaşın birinin götü cıplaktı ve üzerinde rujla "beni osman yedi" yazıyordu.

her neyse, bu bayram neşe abilerin evine gittik bayramda. "büyük ya da güççük ol, hariboyla mutlu ol" diyerekten adını sanını bilmediğimiz drajeler getirdi. üçer beşer yutmuşuz. ertesi akşam kömür deposu gibi bir yerde uyandık. fazlamız yoktu ama bazı arkadaşların eksiği vardı. acıları vardı.

her neyse efendim, eskiden bayram ziyaretlerinde likör, votka falan tutarlardı gençliğimizde, oturduğumuzu kalktığımızı bilirdik.

şimdilerde ise a.ı g.tü kaybeder olduk bayramlarda, ne bileyim işte nerede o eski bayramlar?...
eskiden bizim evde olan. likör takımı hala durur annemin.
ayrıca, babam orta sehpahanın üzerindeki gümüş hedenin içine sigara paketlerinden demet yapardı.
1 ay oruç tutup bayramda kendini yakmaktır. evet.
(bkz: avrupa yakası) filminde gordugum bir sahneydi.
Bugün ki bayramı söylüyosanız normal karşılanacak bir durumdur.
(bkz: kemalistlerin bayramı)
CHP'nin yayın organı halk tv'de dile getirilen iddia. Ulan biz yobazlar çoğu şeyi yanlış biliyormuşuz. iyi ki varsın halk tv. Sen olmasan nasıl aydınlanacaktık?
Ramazan bayramı'nda ikram ederdi babaanem eskiden. Kurbanda ikram edilmezdi dini ritüel bayram süresince de devam ettiği için.

eski incelikler, eski gelenekler, eski Türkiye...
güncel Önemli Başlıklar