bugün

camilerin maksimum doluluğa ulaştığı yegane günler olan bayramlarda yüzlerce insanı karşısında gören imamın gaza gelip gerçekleştirdiği eylemdir. Can sıkar. Cemaatten bir kişinin imama yüksek sesle küfür etmesiyle sona erer.
burda aslında göze bata ilk sorun vaizin vaazı niye uzattığı değil vaazı dinlemek istemeyen kişinin neden kendini dinlemek zorunda hissettiğidir.türkiyedeki camilerde kimse içerde zorla tutulmamaktadır.
-muhterem müminler bayramlarda küçükleri, öksüzleri sevindiriniz... *(hmm evet)
-yaşlıları ziyaret edin...
(ziyaret önemli)
-fakire fukaraya yardım edin...
(yardımlaşmak gerek)
-kavgalı olduklarınızla barışın, kavgalı olanları barıştırın...
(dostluk forever)
-bir de camimizi daha yeni boyattık, kömür aldık bi de baya bi masraf oldu, yardımlarınızı esirgemeyin sayın müminler
(evet camiye para vermeliyim)

-stop- -rewind- -play-

-bir de camimizi daha yeni boyattık, kömür aldık bi de baya bi masraf oldu, yardımlarınızı esirgemeyin sayın müminler
(evet camiye para vermeliyim)

+lan!

neymiş? laf kalabalığı yapıp sözün özünü sonda söylemekmiş. bir kere de söyleme şunu.
uzun zamandan beri bayram kışa geliyo, bakayım yazın da isteyecek misiniz kömür parası?

bakma sen benim artistlik yaptığıma imam efendi, neyse gönlümden kopan vericem.
insanı allahtan bayram namazı iki rekat dedirtecek duruma getirip dinden soğutmasına neden olacak şahıslar.
vaaz süresince küfür ettirmek suretiyle namazımın yalan olmasına sebep olan imamdır.
imamın biri yine böyle soğuk kar kış kıyamet bir bayram sabahı kürsüsünde şevke gelmiş vaziyette anlatıyormuş. Malum bayram cami tıklım tıklım millet dışarda ama dişarıda buz gibi millet titriyor soğuktan. Artık dışardakiler dayanamamış camlara kapılara vuruyorlar hoca hoca bitir hadi diye.
Bizim imam dururmu bu söze: -Bire kafirlere bakın bulmuşlar burda benim gibi vaizi susturmaya çalışıyorlar terbiyesizler:)