bugün

Perukluydular eskiden o geldi aklıma.
ilk ve ortaokul din öğretmenlerim bayandı fakat pek sevmezdim bana kattıkları pek bir şey yoktu çünkü. Ama lisede bir öğretmenim vardı erkek o kadar iyi o kadar bilgiliydi ki oturun tüm teneffüs ders demeden sohbet edin. Bana bir şeyler katabilmiştir. Ne yazık ki bu yıl gitti okuldan ama ilk defa bir öğretmenimi bu kadar özlüyorum ve aklıma getiriyorum. Çok iyi bir insandı gerçekten.
din kültürü öğretmenliği okuyan birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, birkaç yıl içinde erkek din hocası bulmak çok zor olacak.
benim din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenim...
(bkz: bayan değil kadın)
kamusal alan yasakçıları sayesinde görmekte zorluk çektiğimiz öğretmendir.
karşılaştığım öğretmenlerden biri olup, perukla sınıfa gelmeyen, son derece bakımlı, hatta rengarenk giyinip öğrencilerini şaşkınlığa uğratan şeker gibi bir bayandı. *
derse perukla girenleri mevcuttur.

o peruğun mantığını hala çözemedim ya hadi hayırlısı.
benim orta okulda sahip olduğum öğretmendir.anlayışlı ve çok iyi bir kadındı diğer tüm öğretmenlerimizden daha çok severdik onu.
dersi akıcı bir dille anlatamayan, insanları bayan öğretmenlerdir. örneklendirme ile renklendirme metodunu kullansalar bayan değil coşturan olacaklardır.
olmasında zaten. bahçelievler lisesinde 2002 2005 yılları arasında okuyanlar bilir, bir din kültürü öğretmeni vardı. yüce tanrım mutant gibi birşeydi.
bay bayan farketmezdir.bunlar toplam 616 kişi kpss sınava girerler hooop 1270 kontenjan açılıp hemen öğretmen olurlar.
onların öğretmen olmasına karşı değilim ama hiç mi görmezsin teknik eğitim fakültesi öğrencilerini !!!
kafam bozuk.
bir tanesi bana 2 sene boyunca öğretmenlik yapmış, çok efendi bir insandı.

kadınların da eğitim görebildiklerini, öğretmen olabildiklerini düşünemeyen gerizekalıların "zaten din kadına hep yasaklıyor böyle şeyleri" tribine girmeleri beni çok üzüyor sözlük.

din kültürünü geçtim, binlerce, belki milyonlarca kadın öğretmen ya da çalışan var bu ülkede. nasıl bok atacağınızı şaşırdınız lan, yazık.

not: batmanspor 72'liyim, deistim aynı zamanda.
imam hatip lisesinde ders verirler. en azından din öğretmenimiz öyle anlatmıştı bize, biz lisedeyken.
bu yaşıma geldiğim daha görmediğim öğretmen tipi. lisede vardı yumuşak bi tane erkekleri hiç sevmezdi. kızlarla arası çok iyiydi. bi o var ortada kız-erkek karışımı. başkada yok.

not: çok da yaşlı değilim, susurluk kazasında hanım 3. çocuğa hamileydi. *
erkek din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni'nden farkı yoktur.
öğrencilik hayatım boyunca 4 tane din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenim oldu. ikisi de kadındı.
(bkz: kadın ürolog)
ilköğretim 8. sınıfta denk geldim. perukla girerdi derslere. en büyük hayalim o peruğu çekmekti.
ortaokuldayken karşılaşmıştım bir tanesiyle.
peruk takarak giriyordu derslere.
din kültürü öğretmenliğinden mezun olmuş kpssde başarıyı yakalamış bayan eğitimcidir pozitif ayrımcılık içeren bi başlığın açılması onun suçu değildir.
dersime 3 tane bayan din öğretmeni girmiştir ve erkeklere göre daha samimi gelmektedirler.
toplam 3 yıl 2 ayrı bayan din öğretmenim oldu.
belki de Türkiye'de "erkek ingilizce öğretmeni" ile aynı orana sahiptir.
lisede aynı yılda iki dönemde iki farklı bayan öğretmen girmişti dersimize. bir anormalliklerini görmedim. bayan beden dersi öğretmeni kadar doğal bir şeydir..
yoktur!

çünkü islâmiyet kadınlara din görevlisi olmayı yasaklamıştır.

(bkz: imam hatip lisesi/#8145877)

zorunlu not: bu girime binaen iftiracılıkla suçlandığım mesajlar almaktayım. gidin, konuyu istediğiniz bir ilahiyatçıya sorun. islâm'a göre kadınlar imam, müezzin vs olamazlar. fakat şu da var: laiklik/eşitlik kıstası altında, bayan din kültürü ve ahlâk bilgisi öğretmenlerine izin verilmesi ihtimâller dâhilindedir.