bugün

bolca duyduğum sözlerden biridir. o değil de bir kere gelişim hocası kız bebekler derken "kadıınn" diyeni duydum.
Karı de geç. Kibar olma efsane ol. Evet.
Bir emir cümlesi. Ben karı diyorum, napcan? Karı karı. Karılar. Garılar hatta. Ehehehe.
Ne kadarda kaba dedigim olaydir.
Belki kadin degilimdir.
asil kadin demekte neymis ne kadar avam.bayandir o bayan.
asil ayrimciligi bu gerizekalilar yapiyo iste bayan deme kadin de bana diyerek
tek derdimi bu kaldi zaten bayan mi kadin mi peh
haklı bir söylemdir bana göre kişi kendisine hak ettiği sıfatlardan istediği ile seslenilmesini isteyebilir. Bir hoca kendisine öğretmen denmesini isteyebilir. (bkz: hoca camide) ayrıca bayan kelimesi bildiğim kadarı ile iyi bir anlama sahip değildi bulunca editlerim.
Nickten kaybediyorum galiba böyle deme şansımı.*
Bir çeşit şartlı refleks olduğunu düşündüğüm tepki cümlesi. Neymiş efendim bayan değil kadınmış feministler sözde cinsiyetçiliğe karşılar ama tepki koydukları kelime insan dişisini en iyi tanımlayan ve kapsayan kelime olduğunun farkında değiller. Kadın ve kız kelimesi medeni durum ve hatta cinsel tecrübeye sahip olup olmadığını belirtirken. Bayan kelimesi böyle bir bilgi vermez ve daha kapsayıdır. Ayrıca dilin doğal akışı gereği kimseye kadın bakar mısınız ya da kız bakar mısınız denmez ama bayan bakar mısınız denir. Yerine göre üç kelime de kullanılır ama yerine göre. Bayan kelimesini duyunca ağzınızın köpürüp kudurmanıza gerek yok yani sevgili hanım efendiler. Feminist olmanın gereği bu değil. Şartlı reflekslerinizden kurtulun artık komik oluyorsunuz.
(bkz: bayan değil amlı diyeceksin)
Güldüren başlık.

Pardon kadın, bakar mısınız?

(bkz: ha siktir ordan)
kiz kardes icin de, kadin kardes. bu hic olmadi be
Hanımefendi demenizde etkili olur.
şu yorumları okudukça bu ülkenin ne denli cahil insanlarla dolu olduğuna bir kez daha şahit oldum yazık. kimliğinizde ne yaızıyor cinsiyet olarak! erkek-kadın... neden kadın deniliyor cinsiyette!!! kız denmiyor bakire denmiyor da kadın! bu bir cinsiyet. erkek olmayan her insan kadındır daha nasıl anlatayım bunu bilemedim. ancak nedense kadın kelimesini bekaretle kızlıkla ilişkilendirmek asıl saçma bayağı cahilce olan budur. bu cehaleti kucaklayan kadınlara da özellikle kadın diyorum sana cici kız! size de sevigler...
bayan deyince baymak anlamında mı anlıyolar acaba. bak firma ismi söyledim reklam oldu. kadın deyince de kızım ben cevabını alabilirsiniz.
kadın deyince aklına vajina gelenlerin aklı sıra cinsiyetsizleştirme gayretiyle kadını bayaaanlaştırması.
Bu cümleyi dile getirenlere özellikle bayan derim. Sirf birşeylere karşı olmak için uydurulmuş, mantıklı hiçbir gerekçesi olmayan saçma sapan bir tartışma. Bayan dediğimiz zaman küfür küfür mü ediyoruz sanki. Ayrıca baktığında "kadın" demek daha kaba bir hitap şekli gibi duruyor.

Son olarak hiç kimseye "diyeceksin" şeklinde bir dayatmada bulamazsınız. insanlarla emir kipiyle konuşup saygı beklemek, sadece cehaletten kaynaklanır.
(bkz: derdini sikeyim butonu) .
aynı mantıkla bay kelimesi de bayan kelimesinin eksik halidir. siz şimdi bize eksik mi diyorsunuz, yetersiz mi diyorsunuz. ama bir tane de bay değil erkek diyeceksin erkek diyen göremezsiniz.
yeri geldiğinde öyle olması gereken durumdur. fakat bazı yerlerde kadın diye hiyap etmek kaba bir tabir gibi olduğu için bayan da kullanılmaktadır.
Ne salakça işler..

Bayan kadına hitap şeklidir..

Yolda giderken bir kadın cüzdanını düşürdü..aldım tam bayan diye seslenecektim..aklıma kizarmi bayan dedim diye..sorusu geldi..

Bağırdım..heyyyy kadın..cüzdanını düşürdun..

Etrafta zaman durdu..herkes bana baktı..

Cüzdanı verdim..yoluma devam ettim..
Hangi bayan diyor bunu?
bir feminik zırlaması. karı diyorum hadi yallah.
Pekala artık bundan sonra şu şekilde isteyeceğiz:

-Bana bir bardak su getir kadın.

Aklıma birden okuduğum Conan maceraları geldi. Orada da kahramanımız için tüm "bağyanlar" kadındır ve hepsine kadın diye hitap eder.
"pardon bağyan."
Ben bu kadar boş bi muhabbet daha görmedim. Allah akıl fikir versin.
her şeyde olduğu gibi aptal feministler de benden uzak dursun.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar