bugün

bizi kıskananları bulmak için bayağı bir batıya gitmek lazım yalnız şöyle avrupayı amerikayı japonyayı hindistanı geçtin mi? ha tamam dur işte orda suriye filan var onlar bizi kıskanıyor esad filan gördükçe türkiyeyi biz de niye yok diye ağlıyor
boş konuşmayı çok seven insan topluluğuna aşırı batan laftır.şu an kimsenin ağzından böyle bir şey çıkmamasına rağmen internette insanları birbirine düşürmeyi meslek edinmiş başka bi sikim elinden gelmeyen insancıklar internette her gün iş başındalar.
hayır düşünününce batının bizi kıskanmasından ziyade bize karşı hırsının olması gayet doğal.
mesela bi çocuk seni zamanında senden güçlü olduğu için seni ezdi, sonra aradan zaman geçince sen çalışıp onu geçtin.fırsatını buldukça o çocuğu ezmeye söndürmeye çalışmaz mısın?
bu sadece benim fikrim ama şu milleti birbirine düşürme orospuluğunu bıraksanız iyi olacak.
gısganırlar sürekli.
Türkiyeyi kıskanıyorum.
-batı.
He amk. Çatladilar.
jeopolotik olarak kıskanıyordur anlarım da ekonomik açıdan düşünürsek en basiti almanyayı örnek olarak alırsak senin 100 binlerce euro verip aldığın ortamlarda anahtarını masaya koyup hava attığın mercedes orada yerli araba ve taksi olarak kullanıyorlar ...
egeyi ve akdenizi kıskanıyorlar. istanbul'u hiç soylemiyorum bile. bunların hepsi batı türkiyeyi kıskanıyor diyenlerin sevmedigi Atatürk tarafından kurtarıldı. ama kendilerine sorsan tayyibide kıskanıyorlardır.
solar panelli yol yapan fransa dahilse beni şaşırtacak durumdur. adamlar solar panelden yol yapıyor ve hala bizi kıskanıyorlarsa beyinlerini silkeyim onların.
kıskanmıyorlarsa da imrenmiyorlarsa biraz da hata yapıyorlar demektir çünkü karayiplerde kokonat peşindesindir fakat salatandaki zeytinyağı ve salatandaki kekik akdenizden gelir.
çoğunlukla iklim ve coğrafya ile alakalıdır. benim isveçli arkadaşım türkiye'nin güney sahilleri ile iklimini kıskanıyor. zaten geride kalanları da ben ondan kıskanıyorum. *