bugün

berber muhabbeti berbattir sacmalarda durur birde konusmak icin konu arar sacida kotu keser, barmense pek konusmaya cabalamaz isini yapar kafa utulemez.
6 yıldır gittiğim berberin muhabbeti:
+naber?
-iyi abi senden
+iyidir aynı kesiyorum
akabinde kafa sallama ve devamında önce terör ve doların yükselip düşüşü sonra spor bülteni arkasına hava durumu ve dizilerle birlikte kapanış.

Barmen (5 dk önce girilmiştir)
+kanka naber? ne isterseniz
-... marka alkol
artistik hareketler eşliğinde size sunuluşu. Hülasa biri tv kanalı işlevindeyken diğeri kısa film gibidir.
ikisi de gereksiz, boş muhabettir. sen kalkarsın, sıradaki gelir. samimiyetten ziyade müşteri bağlama taktikleridir akıllarınca. bir barda veya berberde kim bir yabancının derdini dinlemek ister mecburiyetler dışında.
Ikiside bu muhabbeti islerinin bir parcasi olarak gorduklerinden surdurur. Konusulasi biri oldugundan degil.
berber muhabbetinde kola dayama hadisesi yaşandığından tatsızdır.
ikisini de yapmıyorum veya yapamıyorum.
barmenle muhabbet genelde kederli zamanlarda yapılır. sevgilinden ayrıldığında ya da buna benzer hayal kırıklıklarında alkolün de etkisiyle barmen imdada yetişebilir. biraz psikologluk yapar barmen.

berber muhabbeti ise daha sıcak, daha canayakındır. siyasetten girip futboldan çıkılır. zaten berber dükkanları benim için muhabbet ve posta gazetesi demektir.