bugün

üniversiteyi yeni kazanmış yurdum insanın gözleri ile anlattığı durum.
yerleştirmelerden sonra feysbuktan eklenen okul adları ve alan ile ilgili sayfalar falan...
aslında kötü bir şey gibi anlattım ama aslında normaldir.
nedeni basit.
malum bu ara ülkede herkes üniversite okuyor. komşu çocuğunda gören oğlan demez mi
"benim niye üniversitem yok" deyü.
bir çubuk kraker parasının katrilyon katı kadarcık özel üniversiteler. ne olacak? şıp diye yaptırırız kaydı.
bölümünü sorsan önce harcını söyler yıllık 1400 lira diye. bölüm bölüm diye diretseniz fizik der. kafasına kafasına vurulasıdır.
üniversiteyi kazanamayan erkek kişisi askere yollanır, kız kişisi de everilir. ün,versiteyi kazanarak kendince bunlardan birinden yırtmış olan insan kişisi de haklı bir gururla ilk başlarda götü kılıç kalkan dolaşır ortalıkta ve üniversiteli olduğunu cemi cümleye duyurma gayreti içine girer.
mutluluk ifade eden cümledir.

insanlar yaşı büyüdükçe tavır değişikliğine zorlanırlar. beş yaşında ki bir kız çocuğu yeni aldığı ayakkabısının heyecanı ve tüm tatlılığıyla gelip ' yeni ayakkabıma baaakkk ' dese istinasız herkes ' ne kadar tatlı yaa yirim ben bunu ' der. insanlar büyüdükçe elde ettiklerine sevinme isteklerine bile görmemişlik olarak bakılır olduğu için bu başlık açılmıştır.

bırakın sevinsin ve yaşları gereğini yapsın insanlar.
üniversiteyi girmenin heyecanı içerisinde olan kişinin söyleyeceği cümledir.
(bkz: bakın bakın ne anlatacağım)
(bkz: sunay akın detected)