bugün

bence güzel bir hatunun içeride olması. sakız almak için bile olsa giriliyor.
zaten bakkallar çekici de değildir.
CCC hipermarket CCC
vücuduna çatal kaşık yapıştıran ferromanyetik dayının bakkal olmasıdır. çekici adam. çekiyor. allah çektirmesin.
bardakla satılan çekirdek. tabii eskidendi çok eskiden.
Tek sigara alirken sen sormadan atesi uzatan bakkal.
türkiye gerçeklerini göz önüne alırsak,veresiye olayı. çoğu mahalle bakkalı yapıyodur sanırım bunu.
kiloyla toz şeker satılması, çekirdeğin taze olması.
para üstü yerine sakız vermemeleri? *
yarıma kaşar salam keserken torpilli davranmaları,yanına aldıgın cam şişe gazozdan bazen para almamaları.benden olsun demeleri.
"alışverişi süpermarketten yaparsın ama cenazene mahalle bakkalı gelir" söz öbeği.
bakkalında çocukluğunuzda en sevdiğiniz şekeri, çikolatayı bulmak.
sigara tanıtımına gelen güzel kızları tavlayabilen bakkal çekicidir.
(bkz: erdal bakkal)
görsel
Tezgah kısmının önünde bulunan iki taburede heran oturan ve ağzı laf yapan iki adam . iki laflayip kayısı kola ismarlayan o adamları özledim yahu .
Aynı malın 50 çeşidinin olmaması. Yağ alacaksındır. Söylersin uzatır. Şunu mu alsam, şunun trans yağ oranı yüksek ama annem şu markayı istediydi gibi detaylarla uğraştırmaz.
defteridir. Turkiye de bircok filme konu olmustur.
selamı alan bakkal herzaman beni çekmiştir.
girdiğin zaman iki kelam edersin, zamlardan piyasadan konuşursun, o arada sırada bekleyen müşterisine de bakar, otur bir çay iç der.. süpermarketlerde öyle midir efendim? kasiyer yüzüne bakmaz, iki kelime konuşayım desem sıradakiler isyan çıkartır, kasiyerin ne içerideki maldan ne de zamdan haberi vardır.. tek konuştuğu şey "cart curt kartınız var mı?" "nakit mi ödenecek?" hiç samimiyet yok yahu..
(bkz: sohbet)
güncel Önemli Başlıklar